• Świąteczna wycieczka pierwszoklasistów

1 grudnia uczniowie z klasy I c i I d uczestniczyli w wycieczce do Kwidzyna do "Smykolandii". W świąteczny klimat wprowadziły uczniów elfy oraz Pani Mikołajowa, która prowadziła świąteczne zabawy taneczne. Dzieci uczestniczyły także w warsztatach, podczas których dekorowały pierniki oraz wykonywały bombki.
    A. Krzemińska K.Jelinska

• Zaproszenie na kiermasz świąteczny

Serdecznie zapraszamy na VI Pozarządowy Kiermasz Świąteczny dnia 17 grudnia od godziny 15.00 na Rynku w Nowem. Będą występny artystyczne, wspólne śpiewanie kolęd. Będzie można zakupić ozdoby świąteczne, a także pyszne smakołyki i dania na świąteczny stół. Zapraszamy! Organizatorzy

• Wizyta Górnika w klasach I- III

W kl. I-III uczciliśmy Dzień Górnika, czyli tzw. Barbórkę spotkaniem z Panem Krzysztofem Fijałkowskim, który pracował w Kopalni "Staszic" w Katowicach. W czasie rozmowy, opowiedział nam o ciężkiej pracy pod ziemią, przy wydobyciu węgla kamiennego. Mogliśmy obejrzeć narzędzia, których używał w czasie pracy. Obecnie Pan Krzysztof jest na emeryturze i mieszka w Małym Komorsku. Dziękujemy Panu Krzysztofowi za to spotkanie
    W. Dembińska

• Czy byliście grzeczni? :-)

• Laboratoria Przyszłości na lekcjach techniki

Uczniowie klas szóstych na zajęciach techniki wykonywali szydełko z drutu miedzianego z  wykorzystaniem skrzynki narzędziowej oraz wiercili otwory w drewnie za pomocą wiertarki stołowej. Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie z tego typu narzędziem specjalistycznym. Wszyscy sprostali zadaniu. Wiertarka została zakupiona w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
    Artur Bodokanis.

• Mikołajki w SP2

• Kartka świąteczna - konkurs językowy

• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień osób z Niepełnosprawnością ustanowiony przez organizacje Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości promujące prawa osób z niepełnosprawnością. W naszej szkole ten dzień świętowaliśmy w ubiegły piątek we współpracy z naszymi przyjaciółmi z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowem. Był to wieczór pełen radości, zabawy i uśmiechu. Wspaniałą zabawę i radosny nastrój zapewnił DJ Ariel, który umilał czas muzyką, zabawami i konkursami. Uczestnicy ozdabiali ciasteczka i gipsowe ozdoby świąteczne na stoiskach przygotowanych przez WTZ i Dom środowiskowy. Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez naszych nauczycieli i wychowawców. Każdy z uczestników na pożegnanie otrzymał słodkości, które zebrała społeczność uczniowska naszej szkoły.
    Wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom z klas 5c , 8a i 8e towarzyszącym we wspólnej zabawie serdecznie dziękujemy.

• Konkurs językowy - zapraszamy!

• Innowacja logopedyczna

W roku szkolnym 2022/23 na zajęciach logopedycznych realizowana jest innowacja pod nazwą „ Wesoła artykulacja”. Uczniowie wykonują ćwiczenia artykulacyjne do opowiadanych przez logopedę historii. W listopadzie było to opowiadanie pt. „ Zabawa z chomikiem Bzikiem”. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

• Konkurs na stroik świąteczny

Zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegóły na plakacie poniżej.

• BIBLIOTEKA SZKOLNA OGŁASZA KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

• konkurs plastyczny dla uczniów klas VI – VIII
    • dowolny sposób wykonania (liczy się pomysłowość, oryginalność, samodzielność wykonania, estetyka)
    • na zakładce umieść cytat o książce lub czytaniu
    • do zakładki dołącz przywiązaną metryczkę z informacją o autorze
      (imię i nazwisko, klasa)
    • termin i miejsce oddania pracy: 22.12.2022r., biblioteka szkolna
  • Kurs pływania

Już od września grupy uczniów klas trzecich brały udział w projekcie unijnym "Umiem pływać". Raz w tygodniu z p. W. Dembińską i p. J. Derzewską jeździliśmy na basen do Świecia, aby pod okiem instruktorów uczyć się pływać. Nasza przygoda na basenie dobiegła końca. Zdaliśmy egzamin, otrzymaliśmy dyplomy i oczywiście nowe umiejętności. Zostały miłe wspomnienia.

• Teatr Piasku

W niedzielę 27.11. 2022 r. uczniowie klas IVa, IVc i V udali się w artystyczną podróż do świata lodu, czarów i magii! Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, zaprosił nas na cudowną odsłonę tej ponadczasowej historii, opowiedzianej śniegiem, piaskiem i światłem. Poczuliśmy dreszczyk emocji oraz dziecięcą radość, oglądając tę zachwycającą zimową opowieść.
    M. Jopek

• Dyskoteki ANDRZEJKOWE

Sekcja rozrywkowa Samorządu Uczniowskiego zorganizowała dyskoteki andrzejkowe w dwóch budynkach naszej szkoły. Oprócz świetnej zabawy przy muzyce nie zabrakło tradycyjnych wróżb andrzejkowych.

• Zaproszenie na Biesiadę Lalkarską

• Serwis informacyjny Fiedler TV

W tym roku szkolnym, w naszej szkole rozpoczął swoją działalność Klub Filmowy. Jednym z jego zadań jest uwiecznianie szkolnych imprez i wydarzeń. Efektem działań młodych dziennikarzy jest serwis informacyjny, którego pierwsze wydanie prezentujemy poniżej.

• Szlachetna Paczka w SP2

• Rusza coroczna zbiórka cukierków w SP2

• Nauka przez zabawę

Każdy wie, że najefektywniejszą formą edukacji jest nauka przez zabawę. Nasi najmłodsi uczniowie z klas I na dodatkowych zajęciach z j. polskiego poznawali znaczenie form grzecznościowych. Dzieci samodzielnie wykonały korony i odgrywały scenki, w których używały wyrazów: proszę, przepraszam, dziękuję. Nauczyły się również śpiewać piosenkę utrwalającą poznane zwroty. W ten sposób łatwiej przyswoiły sobie słownictwo w j. polskim.
    Katarzyna Balewska

strona: