Informacje INNOWACJA NOWOŚCI REGULAMIN Zadania na rok szk. 2023/24 WYDARZENIA KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ AKTYW BIBLIOTECZNY Lektury - rok szk. 2023/24 BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI Wyniki czytelnictwa RANKING NAJCIEKAWSZYCH KSIĄŻEK FILMY NA DVD 17 zalet czytania książki dla dzieci BIBLIOTERAPIA SZTUKA WŚRÓD KSIĄŻEK STRONY INTERNETOWE - dla dzieci STRONY INTERNETOWE dla rodziców

INNOWACJA

Innowacja „Wspaniała zabawa z książką” - 2016/17

Od 1 października 2016r. rozpoczęła się w naszej szkole kolejna innowacja pedagogiczna, tym razem związana z rozwijaniem kompetencji czytelniczych uczniów klas I-III. Projekt pod nazwą „Worki edukacyjne, jako forma rozwoju czytelnictwa…” ma na celu w ciekawy i nowatorski sposób zwiększyć atrakcyjność książki.

W workach edukacyjnych znalazły się: ciekawe pod względem wydawniczym i treściowym książki, maskotki do zabawy, gry edukacyjne dla całej rodziny, kolorowanki i zabawy rozwijające spostrzegawczość oraz instrukcje z zeszytami pamiątkowymi. Połączenie książki z zabawą ma kojarzyć się młodym czytelnikom z czymś przyjemnym i interesującym, a nie przymusem czy karą. W zestawach znalazły się książki pachnące, z trójwymiarowymi a także ruchomymi obrazkami. Wszystkie książki zostały wyselekcjonowane z księgozbioru tak, aby ich treść była wartościowa, ciekawa i niezbyt długa. W październiku worki zostały rozreklamowane na zajęciach we wszystkich klasach młodszych i od razu zyskały entuzjazm dzieci. Autorki innowacji apelują do rodziców, aby zachęcali swoje pociechy do wypożyczania worków z biblioteki szkolnej i wspólnie spędzili czas wolny na edukacji i zabawie.

B. Łepek, A. Janeczek