Informacje INNOWACJA NOWOŚCI REGULAMIN Zadania na rok szk. 2023/24 WYDARZENIA KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ AKTYW BIBLIOTECZNY Lektury - rok szk. 2023/24 BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI Wyniki czytelnictwa RANKING NAJCIEKAWSZYCH KSIĄŻEK FILMY NA DVD 17 zalet czytania książki dla dzieci BIBLIOTERAPIA SZTUKA WŚRÓD KSIĄŻEK STRONY INTERNETOWE - dla dzieci STRONY INTERNETOWE dla rodziców

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI

Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem

1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać: uczniowie klas I – IV (uczniowie klas I zapisywani są przez wychowawcę od II semestru) - na ul. Myśliwskiej oraz klasy V - VIII na ul. Nowej, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz rodzice.
  2. Jednorazowo można wypożyczyć jedną książkę na okres dwóch tygodni. W wyjątkowych sytuacjach, np. choroby czytelnika, można przedłużyć termin zwrotu książki.
  3. Uczniowie przygotowujący się do konkursów, olimpiad mają prawo do wypożyczenia większej ilości książek – jednak nie więcej niż pięć – na okres jednego miesiąca.
  4. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na stan książki, zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi-bibliotekarzowi.
  5. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę musi odkupić taką samą w terminie wyznaczonym przez nauczyciela-bibliotekarza.
  6. Wypożyczone książki i inne dokumenty biblioteczne muszą zostać zwrócone do biblioteki tydzień przed zakończeniem roku szkolnego.
  7. W przypadku zmiany szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką szkolną.

REGULAMIN CZYTELNI

Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem

1. Z czytelni mogą korzystać: uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz rodzice.
  2. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki (czytelni i wypożyczalni) na miejscu.
  3. Wykorzystane czasopisma odnosi się na ustalone miejsce, książki oddaje się nauczycielowi-bibliotekarzowi.
  4. Do czytelni należy wchodzić z czystymi rękami. Teczki i plecaki należy zostawić w wyznaczonym miejscu.
  5. W czytelni należy zachować ciszę.
  6. Książki i czasopisma należy szanować.
  7. Zasady korzystania z komputerów – ustala oddzielny regulamin.
  8. Każdy korzystający z komputera powinien wpisać się do zeszytu – ewidencji korzystania z komputerów.