liczba odwiedzin: 5876327
Poniedziałek 22.06.2026

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem realizowany jest program "Laboratoria Przyszłości".

Realizujemy program "Trzymaj formę".

Realizujemy "Program dla szkół"

Bezpieczeństwo Informacji

Bezpieczeństwo Informacji

    "Szkoła do hymnu"

    "Szkoła do hymnu"

    Talerz dla uczniaka

    Talerz dla uczniaka

    Podziękowanie

    Podziękowanie

    Góra Grosza

    Góra Grosza

    Trzymaj Formę

    Trzymaj Formę

    Szkoła Nowoczesnej KomunikacjiSzkoła Nowoczesnej Komunikacji

    Dzień Pustej Klasy

    Dzień Pustej Klasy

    Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną

    Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną
    • Konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje” Odbył się ostatni w tym roku szkolnym konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas I–IV, którzy w swoich pracach przedstawili zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie. Dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność oraz życzymy wszystkim bezpiecznych, słonecznych i udanych wakacji!

    • W czwartek 18 czerwca naszą szkołę odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego, tzw. zerówki. Celem wizyty było poznanie szkoły, do której po wakacjach będą uczęszczać. Dzieci odwiedziły świetlicę szkolną, sekretariat, gabinet pani dyrektor, salę gimnastyczną, bibliotekę oraz gabinet pedagoga i psychologa. W sali komputerowej miały okazję obserwować uczniów, którzy uczyli się poprzez zabawę na podłodze interaktywnej. Dzieci mogły poczuć się jak uczniowie w sali lekcyjnej, gdzie uczniowie klasy 3b podzielili się z nimi dobrymi radami dla przyszłych pierwszoklasistów. Ciekawostką była prezentacja Musikonu przez panią wicedyrektor Karolinę Kalinowską – urządzenia, które umożliwia intuicyjne komponowanie melodii, naukę podstaw programowania oraz wspiera rozwój motoryczny i integrację sensoryczną. Dziękujemy za odwiedziny i życzymy udanych wakacji, a po nich zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

    • W roku szkolnym 2025/2026, uczniowie klasy 2c wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-kulturowym "Mali Odkrywcy Wielkiej Brytanii". W ramach projektu, uczniowie mieli okazję poznawać kulturę, historię, tradycje i ciekawostki związane z Wielką Brytanią w angażujący i inspirujący sposób. Natalia Mielewska.

    • 16 czerwca uczniowie klas IA i IB uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Manufakturze Słodyczy, gdzie dzieci poznały historię powstawania karmelu oraz miały okazję własnoręcznie wykonać kolorowe lizaki. Następnie udaliśmy się na spacer po malowniczej Wyspie Młyńskiej. Korzystając z pięknej pogody, dzieci spędziły również czas na pobliskim placu zabaw, gdzie mogły aktywnie odpocząć i wspólnie się bawić. Kolejnym etapem wycieczki był pobyt w Family Parku. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem korzystali z licznych atrakcji, rozwijając sprawność ruchową i doskonale integrując się z rówieśnikami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także doświadczenia i pokazy przygotowane przez Profesora Ciekawskiego, które dostarczyły dzieciom wielu emocji i ciekawych informacji. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy uczestnicy zjedli smaczny obiad i pełni niezapomnianych wspomnień wyruszyli w drogę powrotną do domu. To był dzień pełen radości, nauki i wspólnej zabawy!

    • 17 czerwca odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody lekkoatletyczne. Nasi uczniowie reprezentowali powiat świecki w rzucie oszczepem, skoku w dal, pchnieciu kulą i sprincie.
      Filip Skrobański w biegu na 100m w eliminacjach zajął pierwsze miejsce w serii, a w biegu finałowym uzyskując wynik 11.84 zdobył srebrny medal.
      Gratulacje!

    • NAJLEPSI CZYTELNICY MIESIĄCA –

      IX - ADAM JANKOWSKI 2B

      X - MAJA STANEK 2A

      XI - ZUZANNA KOTLENGA 1C

      XII - ZUZANNA KOTLENGA 1C

      I - ZUZANNA KOTLENGA 1C

      II - MARTA NOWAK 4 B, ZUZANNA KOTLENGA 1C

      III - ZUZANNA KOTLENGA 1C, AMELIA ZIELIŃSKA 1C

      IV - ŁUCJA ŚWITAŁA 4C

      V - ZUZANNA KOTLENGA 1C

      NAJLEPSZA KLASA W CZYTELNICTWIE - klasa I C wych. Barbara Rychlewicz (303 książki - średnia na ucznia 15)

      Wszystkim czytelnikom gratulujemy i zapraszamy do biblioteki po wakacjach!

    • 12 czerwca nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowym, ogólnopolskim wydarzeniu – Dniu Pustej Klasy. Tego dnia tradycyjne ławki lekcyjne odeszły w zapomnienie, a korytarze opustoszały. Wszystko po to, aby przenieść proces edukacji tam, gdzie uczy się najlepiej – na świeże powietrze! Okazało się, że lekcje na szkolnym boisku, przyroda badana pod lupą w trawie czy czytanie literatury w cieniu drzew mogą być fascynującą przygodą.

      Nauczyciele wykazali się ogromną pomysłowością w organizacji zajęć poza salą lekcyjną.

    • Dnia 8 czerwca uczniowie klasy I c wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie.Głównym celem wyjazdu była integracja klasy. Dzieci spędziły razem aktywny dzień na świeżym powietrzu, pełen radości i wspólnych przeżyć.Podczas wizyty uczniowie:bawili się na świeżym powietrzu w różnorodne gry i zabawy,karmili zwierzęta gospodarskie,poznawali tradycje i kulturę Kociewia.Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu uśmiechów, nowych doświadczeń i wspaniałych wspomnień. To był udany dzień pełen pozytywnej energii i budowania klasowej więzi!

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem
      86-170 Nowe, ul. Myśliwska 2 b
    • ul. Nowa - 52 33 28 570
      ul. Myśliwska - 52 33 28 571
      tel. komórkowy ul. Myśliwska +48 579 460 066
      tel. komórkowy ul. Nowa +48 571419059

    Galeria zdjęć