liczba odwiedzin: 5879806
Sobota 27.06.2026

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem realizowany jest program "Laboratoria Przyszłości".

Realizujemy program "Trzymaj formę".

Realizujemy "Program dla szkół"

Bezpieczeństwo Informacji

Bezpieczeństwo Informacji

    "Szkoła do hymnu"

    "Szkoła do hymnu"

    Talerz dla uczniaka

    Talerz dla uczniaka

    Podziękowanie

    Podziękowanie

    Góra Grosza

    Góra Grosza

    Trzymaj Formę

    Trzymaj Formę

    Szkoła Nowoczesnej KomunikacjiSzkoła Nowoczesnej Komunikacji

    Dzień Pustej Klasy

    Dzień Pustej Klasy

    Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną

    Szlachetnie i zdrowo z Małpką Iwoną
    • We wtorek 23 czerwca klasa 3c wyruszyła na wycieczkę rowerową. Chociaż wakacje tuż tuż nie mogło zabraknąć nauki. Dziękujemy Panu Soleckiemu i Pani Janickiej za oprowadzenie po młynie, pokazanie jak ziarenko zmienia się w mąkę oraz wielkiej pracy małej pszczoły. Zbliżają się wakacje,czas wyjazdów i wypoczynku, więc nie mogło zabraknąć rozmów o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach. Odpoczywajcie z głową 👋

    • W czerwcu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy zeszyt lekturowy z języka polskiego, skierowanego do uczniów klas Va, Vc oraz VIa. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, rozwijanie systematyczności oraz kształtowanie nawyku estetycznego i starannego prowadzenia zeszytów.
      Uczniowie zaprezentowali zeszyty pełne ciekawych notatek, pomysłowych ilustracji oraz starannie opracowanych informacji dotyczących przeczytanych lektur. Ocenie podlegała estetyka wykonania, systematyczność, kreatywność oraz zgodność treści z omawianymi utworami.
      Laureatkami konkursu zostały:
      klasa Va – Oliwia Droszkowska
      klasa Vc – Antonina Styczeń
      klasa VIa – Natalia Staniak.
      Serdecznie gratuluję zwyciężczyniom oraz dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie. Mam nadzieję, że konkurs zachęcił uczniów do jeszcze większej aktywności czytelniczej i twórczego podejścia do lektur szkolnych. 📚🌟
      Dorota Jakubowska

    • 19 czerwca odbył się coroczny apel dot. Unii Europejskiej organizowany przez Szkolny Klub Europejski pod przewodnictwem p. Turskiej i p. Mielewskiej. W tym roku hasłem przewodnim było "Stopem przez Europę". Przeprowadziliśmy błyskawiczny kurs językowy oraz przypomnieliśmy sobie największe hity wakacyjne, takie jak zorba czy macarena. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym karaoke piosenki "Volare". Jednocześnie mogliśmy podziwiać zbiory pocztówek uczestniczek projektu unijnego Postcrossing. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i do zobaczenia za rok!

    • Bank Spółdzielczy w Nowem n/Wisłą - patron dzieci oszczędzających w SKO w marcu 2026r. ogłosił konkurs na okładkę książeczki.
      Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem zaprojektowali 29 pomysłowych wielobarwnych okładek.
      Zwyciężyła praca ucznia z SP w Warlubiu, natomiast dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia za swoje prace. Gratulujemy Emilii Trybała z kl. Id oraz Lenie Wutkowskiej z kl. Ib
      Życzymy dalszych sukcesów 😊

    • Przez kolejnych dziesięć miesięcy uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami realizowali zadania V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” objętego patronatem m.in. Ministra Edukacji, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i innych instytucji. Działania związane z tym projektem systematycznie wprowadzały uczniów w świat wartości: w tym ofiarności, współpracy, patriotyzmu i szacunku dla tradycji. Wskazywały wzorce postępowania i budowanie relacji społecznych. Wzmacniały poczucie tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej a także formowały u uczniów poczucie godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Udział w tym międzynarodowym przedsięwzięciu wpływa na ukierunkowanie ucznia ku cennym wartościom.Koordynator: Marzena Kowalska

    • Dnia 22.06.2026 r. w naszej szkole odbył się konkurs językowy „Angielski i niemiecki w akcji”, skierowany do uczniów klas VII i VIII. Celem wydarzenia było rozwijanie umiejętności językowych, poszerzanie słownictwa oraz pokazanie, że nauka języków obcych może być ciekawa i pełna dobrej zabawy. Uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi znajomość języka angielskiego i niemieckiego. Konkurs wymagał nie tylko wiedzy, ale także współpracy, kreatywności i szybkiego myślenia. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, aktywnie uczestniczyli w kolejnych konkurencjach i z ogromnym entuzjazmem podejmowali wyzwania. Atmosfera była pełna pozytywnej energii, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych!

    • W ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa” uczniów klas 1-4 odwiedził dzielnicowy p. Dawid Kreja. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do nadchodzących wakacji letnich oraz przypomnienie kluczowych zasad, które pozwolą spędzić ten czas zdrowo i bez przykrych niespodzianek. Podczas spotkania funkcjonariusz policji szczególną uwagę zwrócił na nowe przepisy drogowe, a także na klasyczne zasady bezpieczeństwa:
      - Obowiązkowy kask do 16 roku życia na rowerze i hulajnodze elektrycznej
      - Kąpiel tylko w strzeżonych kąpieliskach
      - Mądre korzystanie z sieci
      - Ochrona przed słońcem i upałem
      - Numery alarmowe

    • Dnia 22.06.26 r. uczniowie naszej szkoły udali się do kaszubskiej Zagrody Zbyroza. Był to miło spędzony czas wśród alpak, króliczków i innych zwierząt w pięknych okolicznościach przyrody. Podczas pobytu w zagrodzie dzieci mogły pogłaskać i karmić alpaki, króliki, zjeść pyszną drożdżówkę i kiełbaskę z ogniska. Wzięły udział w zajęciach plastycznych-ozdabiania figurki alpaki z gipsu. Na koniec pobytu odbyły się mini zawody sportowe i szaleństwo na placu zabaw. Był to dobry czas integracji, nawiązania nowych przyjaźni oraz empatii i szacunku dla zwierząt.
      M. Kołodziej, E. Zakrocka

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem
      86-170 Nowe, ul. Myśliwska 2 b
    • ul. Nowa - 52 33 28 570
      ul. Myśliwska - 52 33 28 571
      tel. komórkowy ul. Myśliwska +48 579 460 066
      tel. komórkowy ul. Nowa +48 571419059

    Galeria zdjęć