Piątek 19.04.2024

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem realizowany jest program "Laboratoria Przyszłości".

Realizujemy program "Trzymaj formę".

Realizujemy "Program dla szkół"

Bezpieczeństwo Informacji

"Szkoła do hymnu"

Talerz dla uczniaka

Góra Grosza

• W poniedziałek 15 kwietnia br. w Świeciu odbyły się powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe ( ze startu wspólnego). W kategorii chłopców roczników 2011/2012 (klasy VI, V) zajęliśmy I miejsce. Pierwsza trójka:

I miejsce – SP-2 Nowe

II miejsce – SP-1 Świecie

III miejsce – SP- Niewieścin

Skład naszej drużyny: Nikodem Binerowski (kl. V b), Mateusz Filipiak (kl. VI b), Paweł Kłudkowski (kl. VII a), Filip Skrobański (kl. VI c), Patryk Stawicki (kl. V a), Wojciech Szczeciński (kl. VI b), Konrad Wiesa (kl. VI a).

• 10 kwietnia w Siedlcach odbył się finał Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św Maksymilianie. Konkurs składał się z 2 części - pisemnej oraz ustnej. W części pierwszej Maciej Świtała, który był reprezentantem zarówno naszej szkoły jak i całej diecezji pelplińskiej musiał wykazać się znajomością treści książki Marii Kączkowskiej "Ojciec Kolbe" oraz księgi Dziejów Apostolskich, gdyż test oprócz pytań zamkniętych i otwartych posiadał pytania polegające na uzupełnieniu cytatów pochodzących z tych dwóch pozycji. Maciek poradził sobie w tym zadaniu znakomicie tracąc jedynie 5 pkt. Dzięki temu zakwalifikował się na drugim miejscu do części ustnej. Wyprzedziła go jedynie uczennica szkoły w Dębowej Natalia Kowalska. Druga część finałowych zmagań polegała na udzieleniu odpowiedzi na wylosowane przez siebie pytania. Finaliści mieli do wyboru 3 koszyki, w których znajdowały się pytania za 2, 4 oraz 6 punktów. Rywalizacja była zaciekła, gdyż cała 5 uczestników postanowiła mierzyć się w najwyżej punktowanej kategorii. Maciej na wszystkie wylosowane przez siebie pytania odpowiedział bezbłędnie, podobnie jak zwyciężczyni etapu pisemnego, co finalnie dało mu 2 miejsce w Polsce.

• Podczas lekcji techniki w ramach edukacji o ruchu drogowym, uczniowie klas czwartych wykonali makiety. Była to praca w grupach, w których zadaniem uczniów było zaprojektowanie i zrobienie planszy skrzyżowania lub przejazdu kolejowego, znaków drogowych, zapór kolejowych, torów, budynków, pojazdów i innych elementów. Zapraszam do oglądania i podziwiania najlepiej wykonanych makiet.

Artur Bodokanis.

• W piątek 5 kwietnia uczestniczyliśmy w zajęciach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej. Prowadzący zajęcia p. Janusz przeczytał nam bajkę o Jasiu i magicznej fasoli. Rozmawialiśmy o roślinach, ich pielęgnacji i oczywiście o książkach, które pomagają dzieciom w założeniu swoich własnych hodowli. Na zakończenie zajęć zasadziliśmy 3 "magiczne" fasolki i przynieśliśmy je do szkoły. Będziemy o nie dbać, zobaczymy, co z nich wyrośnie? uczniowie II A z wychowawczynią

• Dnia 05.04. uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Święto ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Tego dnia większość uczniów i nauczycieli – na znak solidarności – przyszło do szkoły z niebieskim elementem garderoby. Uczniowie klasy III b oraz IV a wraz z opiekunami zorganizowali przedstawienie pt. "Zaczarowani". W klasach przeprowadzono zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Dodatkowo można było zrobić sobie zdjęcia w fotobudce.

• W roku szkolnym 2023/2024 realizowana jest innowacja pedagogiczna Kociewska Igiełka, w której uczestniczą dzieci z klasy 3 b. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem poznają wzory haftu kociewskiego i uczą się haftować.
      Marta Danielewicz

• W lutym obchodziliśmy Światowy Dzień Kota, który miał na celu podkreślenie znaczenia naszych małych przyjaciół w życiu człowieka. W trosce o kociaki, zorganizowana została zbiórka karmy dla kotów z gminy Nowe.
      Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za udział w tej akcji.
      Marta Danielewicz
      Natalia Mielewska

• Uczniowie klas trzecich wykonali prace plastyczną pt. „Grupy Specjalistyczne Państwowej Straży Pożarnej”. Spośród prac najlepsze zostały wysłane na ogólnopolski konkurs, którego organizatorem jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Z klasy III A są to prace Blanki Ścisłowskiej i Agnieszki Izdebskiej z klasy III B Weroniki Bogaleckiej, z klasy III C Oskara Drąg i Leny Drąg.
      Artur Bodokanis

• Rozstrzygnięto konkurs z języka angielskiego "My presentation about Easter". Adresatami byli uczniowie klas IV, V i VI.Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie prezentacji multimedialnej w ulubionym programie komputerowym w języku angielskim o tradycji Świąt Wielkanocnych. Prace były bardzo ciekawe i kreatywne. Jury doceniło samodzielność, poprawność językową oraz pomysłowość. Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a nagrodzonym gratuluję!!! Natalia Mielewska
      Nagrodzone osoby to:
      I miejsce: Anna Jakubowska kl. IVc
      II miejsce Amelia Dudek kl. Vb
      III miejsce Paweł Wawrzyniak Vb

• W roku szkolnym 2023/24 realizowana jest podczas zajęć logopedycznych innowacja pt. „Bajeczkowo”. Dzieci słuchają bajki, omawiają ją z logopedą, a później kolorują historyjkę do bajki. W marcu była to bajka „Kto silniejszy?” oraz „Trzmiel wybawca”. Zapraszamy do galerii. Logopeda- Janina Badziąg-Grabowska