• Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026

  • DOWOZY NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  • Wycieczka rowerowa

    We wtorek 23 czerwca  klasa 3c wyruszyła na wycieczkę rowerową. Chociaż wakacje tuż tuż nie mogło zabraknąć nauki. Dziękujemy Panu Soleckiemu i Pani Janickiej za oprowadzenie po młynie, pokazanie jak ziarenko zmienia się w mąkę oraz wielkiej pracy małej pszczoły. Zbliżają się wakacje,czas wyjazdów i wypoczynku, więc nie mogło zabraknąć rozmów o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach. Odpoczywajcie z głową 👋

  • Podsumowanie konkursu na najładniejszy zeszyt lekturowy.

    W czerwcu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy zeszyt lekturowy z języka polskiego, skierowanego do uczniów klas Va, Vc oraz VIa. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, rozwijanie systematyczności oraz kształtowanie nawyku estetycznego i starannego prowadzenia zeszytów.
    Uczniowie zaprezentowali zeszyty pełne ciekawych notatek, pomysłowych ilustracji oraz starannie opracowanych informacji dotyczących przeczytanych lektur. Ocenie  podlegała estetyka wykonania, systematyczność, kreatywność oraz zgodność treści z omawianymi utworami.
    Laureatkami konkursu zostały:
    klasa Va – Oliwia Droszkowska
    klasa Vc – Antonina Styczeń
    klasa VIa – Natalia Staniak.
    Serdecznie gratuluję zwyciężczyniom oraz dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie. Mam nadzieję, że konkurs zachęcił uczniów do jeszcze większej aktywności czytelniczej i twórczego podejścia do lektur szkolnych. 📚🌟
    Dorota Jakubowska

  • "Stopem przez Europę"

    19 czerwca odbył się coroczny apel dot. Unii Europejskiej organizowany przez Szkolny Klub Europejski pod przewodnictwem p. Turskiej i p. Mielewskiej. W tym roku hasłem przewodnim było "Stopem przez Europę". Przeprowadziliśmy błyskawiczny kurs językowy oraz przypomnieliśmy sobie największe hity wakacyjne, takie jak zorba czy macarena. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym karaoke piosenki "Volare". Jednocześnie mogliśmy podziwiać zbiory pocztówek uczestniczek projektu unijnego Postcrossing. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i do zobaczenia za rok!

  • Bankowy „Konkurs na okładkę książeczki SKO”

    Bank Spółdzielczy w Nowem n/Wisłą - patron dzieci oszczędzających w SKO w marcu 2026r. ogłosił konkurs na okładkę książeczki. 
    Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem zaprojektowali 29 pomysłowych wielobarwnych okładek.
    Zwyciężyła praca ucznia z SP w Warlubiu, natomiast dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia za swoje prace. Gratulujemy Emilii Trybała z kl. Id  oraz Lenie Wutkowskiej z kl. Ib  
    Życzymy dalszych sukcesów 😊

  • „Z kulturą mi do twarzy”

    Przez kolejnych dziesięć miesięcy uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami realizowali zadania V edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” objętego patronatem m.in. Ministra Edukacji, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i innych instytucji. Działania związane z tym projektem systematycznie wprowadzały uczniów w świat wartości: w tym ofiarności, współpracy, patriotyzmu i szacunku dla tradycji. Wskazywały wzorce postępowania i budowanie relacji społecznych. Wzmacniały poczucie tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej a także formowały u uczniów poczucie godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.  Udział w tym międzynarodowym przedsięwzięciu wpływa na ukierunkowanie ucznia ku cennym wartościom.Koordynator: Marzena Kowalska

  • „Angielski i niemiecki w akcji”

    Dnia 22.06.2026 r. w naszej szkole odbył się konkurs językowy „Angielski i niemiecki w akcji”, skierowany do uczniów klas VII i VIII. Celem wydarzenia było rozwijanie umiejętności językowych, poszerzanie słownictwa oraz pokazanie, że nauka języków obcych może być ciekawa i pełna dobrej zabawy. Uczestnicy zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi znajomość języka angielskiego i niemieckiego. Konkurs wymagał nie tylko wiedzy, ale także współpracy, kreatywności i szybkiego myślenia. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, aktywnie uczestniczyli w kolejnych konkurencjach i z ogromnym entuzjazmem podejmowali wyzwania. Atmosfera była pełna pozytywnej energii, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce języków obcych!

  • „Tydzień dla Bezpieczeństwa”

    W ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa” uczniów klas 1-4 odwiedził dzielnicowy p. Dawid Kreja. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do nadchodzących wakacji letnich oraz przypomnienie kluczowych zasad, które pozwolą spędzić ten czas zdrowo i bez przykrych niespodzianek. Podczas spotkania funkcjonariusz policji szczególną uwagę zwrócił na nowe przepisy drogowe, a także na klasyczne zasady bezpieczeństwa:
    - Obowiązkowy kask do 16 roku życia na rowerze i hulajnodze elektrycznej
    - Kąpiel tylko w strzeżonych kąpieliskach
    - Mądre korzystanie z sieci
    - Ochrona przed słońcem i upałem
    - Numery alarmowe

  • Wycieczka integracyjna do zagrody kaszubskiej

    Dnia 22.06.26 r. uczniowie naszej szkoły udali się do kaszubskiej Zagrody Zbyroza. Był to miło spędzony czas wśród alpak, króliczków i innych zwierząt w pięknych okolicznościach przyrody. Podczas pobytu w zagrodzie dzieci mogły pogłaskać i karmić alpaki, króliki, zjeść pyszną drożdżówkę i kiełbaskę z ogniska. Wzięły udział w zajęciach plastycznych-ozdabiania figurki alpaki z gipsu. Na koniec pobytu odbyły się mini zawody sportowe i szaleństwo na placu zabaw. Był to dobry czas integracji, nawiązania nowych przyjaźni oraz empatii i szacunku dla zwierząt.
    M. Kołodziej, E. Zakrocka

  • Przedstawienie „Hobbit”.

    Uczniowie klas V–VII należący do kółka teatralnego przygotowali dla swoich starszych kolegów z klas VI–VIII wyjątkowe przedstawienie na podstawie powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem” autorstwa J.R.R. Tolkiena. Spektakl przeniósł widzów do świata pełnego przygód, niezwykłych postaci oraz ważnych wartości, takich jak odwaga, przyjaźń i wytrwałość w dążeniu do celu. Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem wcielili się w role bohaterów, a starannie przygotowane kostiumy i dekoracje pozwoliły publiczności poczuć atmosferę Śródziemia. Przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Jak powiedział Gandalf: „W świecie jest więcej dobra, niż ci się wydaje, Bilbo.” Te słowa przypominają nam, że warto wierzyć w siebie i dostrzegać dobro wokół nas. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w to przedstawienie.
    Opiekunowie: D. Jakubowska, J. Droszkowska, A. Brambor, M. Świtała i E. Zieńko.

  • Konkurs Bezpieczne Wakacje

    Konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje” Odbył się ostatni w tym roku szkolnym konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas I–IV, którzy w swoich pracach przedstawili zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie. Dziękujemy za zaangażowanie i kreatywność oraz życzymy wszystkim bezpiecznych, słonecznych i udanych wakacji!

  • Certyfikat Dzień Pustej Klasy

  • Przedszkolaki poznają naszą szkołę

    W czwartek 18 czerwca naszą szkołę odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego, tzw. zerówki. Celem wizyty było poznanie szkoły, do której po wakacjach będą uczęszczać. Dzieci odwiedziły świetlicę szkolną, sekretariat, gabinet pani dyrektor, salę gimnastyczną, bibliotekę oraz gabinet pedagoga i psychologa. W sali komputerowej miały okazję obserwować uczniów, którzy uczyli się poprzez zabawę na podłodze interaktywnej. Dzieci mogły poczuć się jak uczniowie w sali lekcyjnej, gdzie uczniowie klasy 3b podzielili się z nimi dobrymi radami dla przyszłych pierwszoklasistów. Ciekawostką była prezentacja Musikonu przez panią wicedyrektor Karolinę Kalinowską – urządzenia, które umożliwia intuicyjne komponowanie melodii, naukę podstaw programowania oraz wspiera rozwój motoryczny i integrację sensoryczną. Dziękujemy za odwiedziny i życzymy udanych wakacji, a po nich zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

  • "Mali Odkrywcy Wielkiej Brytanii"

    W roku szkolnym 2025/2026, uczniowie klasy 2c wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-kulturowym "Mali Odkrywcy Wielkiej Brytanii". W ramach projektu, uczniowie mieli okazję poznawać kulturę, historię, tradycje i ciekawostki związane z Wielką Brytanią w angażujący i inspirujący sposób. Natalia Mielewska.

  • Uczniowie klas 1a i 1b w Bydgoszczy

    16 czerwca uczniowie klas IA i IB uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Manufakturze Słodyczy, gdzie dzieci poznały historię powstawania karmelu oraz miały okazję własnoręcznie wykonać kolorowe lizaki. Następnie udaliśmy się na spacer po malowniczej Wyspie Młyńskiej. Korzystając z pięknej pogody, dzieci spędziły również czas na pobliskim placu zabaw, gdzie mogły aktywnie odpocząć i wspólnie się bawić. Kolejnym etapem wycieczki był pobyt w Family Parku. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem korzystali z licznych atrakcji, rozwijając sprawność ruchową i doskonale integrując się z rówieśnikami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także doświadczenia i pokazy przygotowane przez Profesora Ciekawskiego, które dostarczyły dzieciom wielu emocji i ciekawych informacji. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy uczestnicy zjedli smaczny obiad i pełni niezapomnianych wspomnień wyruszyli w drogę powrotną do domu. To był dzień pełen radości, nauki i wspólnej zabawy!

  • Finał wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej ze srebrnym medalem. 

    17 czerwca odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody lekkoatletyczne. Nasi uczniowie reprezentowali powiat świecki w rzucie oszczepem, skoku w dal, pchnieciu kulą i sprincie. 
    Filip Skrobański w biegu na 100m w eliminacjach zajął pierwsze miejsce w serii, a w biegu finałowym uzyskując wynik 11.84 zdobył srebrny medal.
    Gratulacje!

  • Wyniki czytelnictwa

    NAJLEPSI CZYTELNICY MIESIĄCA –

    IX - ADAM JANKOWSKI 2B

    X - MAJA STANEK 2A

    XI - ZUZANNA KOTLENGA 1C

    XII - ZUZANNA KOTLENGA 1C

    I - ZUZANNA KOTLENGA 1C

    II - MARTA NOWAK 4 B,  ZUZANNA KOTLENGA 1C

    III - ZUZANNA KOTLENGA 1C, AMELIA ZIELIŃSKA 1C

    IV - ŁUCJA ŚWITAŁA 4C

    V - ZUZANNA KOTLENGA 1C

    NAJLEPSZA KLASA W CZYTELNICTWIE  - klasa I C  wych. Barbara Rychlewicz (303 książki - średnia na ucznia 15)

    Wszystkim czytelnikom gratulujemy i zapraszamy do biblioteki po wakacjach!

  • Dzień Pustej Klasy

    12 czerwca nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowym, ogólnopolskim wydarzeniu – Dniu Pustej Klasy. Tego dnia tradycyjne ławki lekcyjne odeszły w zapomnienie, a korytarze opustoszały. Wszystko po to, aby przenieść proces edukacji tam, gdzie uczy się najlepiej – na świeże powietrze! Okazało się, że lekcje na szkolnym boisku, przyroda badana pod lupą w trawie czy czytanie literatury w cieniu drzew mogą być fascynującą przygodą.

    Nauczyciele wykazali się ogromną pomysłowością w organizacji zajęć poza salą lekcyjną.

    Najlepszym dowodem na sukces tego dnia były uśmiechy na twarzach dzieci. Uczniowie wrócili z zajęć niezwykle zadowoleni, pełni pozytywnej energii i nowych doświadczeń. Zgodnie przyznali, że taka forma nauki pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na szkolne przedmioty i sprawia, że wiedza "sama wchodzi do głowy".

    Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ten wspaniały dzień.

    K. Kalinowska, M. Świtała, E. Zakrocka

  • Wiejska przygoda klasy 1c

    Dnia 8 czerwca uczniowie klasy I c wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie.Głównym celem wyjazdu była integracja klasy. Dzieci spędziły razem aktywny dzień na świeżym powietrzu, pełen radości i wspólnych przeżyć.Podczas wizyty uczniowie:bawili się na świeżym powietrzu w różnorodne gry i zabawy,karmili zwierzęta gospodarskie,poznawali tradycje i kulturę Kociewia.Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu uśmiechów, nowych doświadczeń i wspaniałych wspomnień. To był udany dzień pełen pozytywnej energii i budowania klasowej więzi!

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem
    86-170 Nowe, ul. Myśliwska 2 b
  • ul. Nowa - 52 33 28 570
    ul. Myśliwska - 52 33 28 571
    tel. komórkowy ul. Myśliwska +48 579 460 066
    tel. komórkowy ul. Nowa +48 571419059

Galeria zdjęć