• Nowe sprawności Czarnych Jagódek

    Zuchy i harcerze z naszej szkoły pomimo trwającej kwarantanny ciągle pracują nad własnym rozwojem. Przez ostatnie 2 miesiące zdobyły liczne sprawności min. sprawność znawcy liczb, baranka wielkanocnego, higienisty, lalkarza, religioznawcy, ratownika, mistrza gier planszowych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z realizacji zadań.
    P. Erward

  • Zgoda sejmu to sprawiła… czyli o Konstytucji 3 maja

    Zbliża się 229-ta rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zapamiętamy ją zapewne szczególnie, poprzez wyjątkowość sytuacji, w której wszystkim nam przyjdzie ją świętować razem, ale osobno. 

    Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi materiałami edukacyjnymi i filmami, które udostępnia Zamek Królewski: Zamek Królewski - materiały edukacyjne: 3 maja.

  • #zostańwdomu

    01.04.2020

    W czasie epidemii koronawirusa bardzo ważne jest dbanie o zdrowie własne i innych. Zgodnie z zaleceniami powinniśmy szczególnie dbać o higienę, ale także powinniśmy zostawać w swoich domach. Klasa 1C wraz z wychowawcą wzięła udział w akcji #zostańwdomu, która promuje ograniczenie kontaktów z innymi oraz nieopuszczanie swoich domów podczas epidemii.

     

  • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

    W poniedziałek, wtorek i środę (30.03.2020r. - 01.04.2020r.) odbędzie się w naszej szkole próbny egzamin ósmoklasisty. Wyglądał będzie on inaczej niż zwykle. Uczniowie klas ósmych i ich rodzice otrzymali instrukcję postepowania w dniu egzaminu.

  • Świetlica poleca!

    Kiedy wieje nudą i nie wiecie co możecie zrobić... zapraszamy do zakładki Świetlica, w której znajdziecie propozycje na czas zawieszenia zajęć.

  • Biblioteka poleca!

    Biblioteka poleca strony internetowe na których możecie znaleźć darmowe e-książki. Nie tylko lektury obowiązkowe.
    https://wolnelektury.pl/
    https://lektury.gov.pl/
    https://polona.pl/
    Również Empik przygotował dla Was bibliotekę.
    EMPIK PREMIUM BEZPŁATNIE NA 60 DNI
    Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.
    Jak skorzystać z promocji?
    Na stronie Empik podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
    Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
    Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
    Aktywuj usługę Empik Premium.
    Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.
    Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.
    Zachęcamy do czytania nie tylko Was, ale także Waszych rodziców. Trzymajcie się ciepło i zdrowo! Do zobaczenia!

  • Konkurs na „Najpiękniejszy herb Hiszpanii”.

    Zapraszamy uczniów klas IV – V do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na „Najpiękniejszy herb Hiszpanii.” Technika i forma pracy jest dowolna. Prosimy o dostarczenie prac do 27 kwietnia do p. Agnieszki Dudek. Odczytanie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas Apelu z okazji Dnia Europy.
    Serdecznie zapraszamy!

    Szkolny Klub Europejski.

  • Konkurs na „Najpiękniejszy album o Hiszpanii”.

    Zapraszamy uczniów klas VI – VIII do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na „Najpiękniejszy album o Hiszpanii”. Technika i forma pracy jest dowolna. Prosimy o dostarczenie prac do 27 kwietnia do p. Anety Skwirowskiej i p. Agnieszki Dudek. Odczytanie wyników i rozdanie nagród odbędzie się podczas Apelu z okazji Dnia Europy.
    Serdecznie zapraszamy!
    Szkolny Klub Europejski.

  • Informacja od pielęgniarki szkolnej

    Uwaga! Szczepienie MMR zaplanowane na 25 marca
    zostaje odwołane!

  • Praca domowa

    Drodzy uczniowie!
    Podczas kwarantanny, która ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa nauczyciele będą przesyłać Wam zadania do wykonania w domu, prosimy o sprawdzanie iDziennika (zakładki: prace domowe i komunikator). Zachęcamy do korzystania ze stron internetowych do nauki online (powyżej).

    Dbajcie o siebie!
    Do zobaczenia w szkole w czwartek 26 marca.

  • Odwołanie zajęć

    Decyzją Rządu wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zajęcia w szkole zostają zawieszone na 2 tygodnie:
    a) 12 i 13 marca br. to dni, w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (w te dni dowozy uczniowskie pozostają bez zmian);
    b) od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca br. uczniowie nie przychodzą do szkoły;
    c) zachęcamy uczniów do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
    d) prosimy śledzić na bieżąco komunikaty przesyłane przez idziennik;
    e) w razie pytań prosimy o kontakt z dyrektorem szkoły.
    Więcej informacji: Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

  • Co musisz wiedzieć o koronawirusie...

    Ministerstwo zdrowia o koronawirusie: Koronawirus – co musisz wiedzieć?
    Rekomendacje-Ministra-Edukacji-Narodowej-dla-dyrektorow-przedszkoli.pdf

    Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.
    Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2–3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

    Więcej: https://www.gov.pl/web/koronawirus

     

  • Sukces naszych piłkarzy!

    Turniej piłki halowej o Puchar Wójta Gminy Warlubie. Miejsce: hala sportowa w Komorsku. Data 10.03.2020 r. 4 zespoły: S.P. Komorsk, S.P. Dragacz, S.P. Warlubie S.P. Nowe. System rozgrywek każdy z każdym. Czas gry 2 x 12 minut. Nasze wyniki:
    S.P. NOWE - S.P. KOMORSK 13 - 2.
    S.P. NOWE - S.P. DRAGACZ 17 - 1.
    S.P. NOWE - S.P. WARLUBIE 3 - 2. Tak więc zdobyliśmy komplet 9 punktów stosunkiem bramkowym 33 do 5 i zajęliśmy zdecydowanie I MIEJSCE!!! BRAWO ZESPÓŁ!!! Najlepszym Zawodnikiem turnieju został Igor Szczepiński, a królem strzelców Igor Flisikowski, który zdobył 15 bramek.

    Trener zespołu: Sławomir Jopek

  • Siatkarski sezon w pełni!

    W lutym i marcu nasi sportowcy walczyli na boiskach siatkarskich w turnieju dwójek, turnieju drużyn mieszanych i zawodach międzypowiatowych w Gniewie. Zanim lekka atletyka zdominuje wiosenną aktywność, to czekają nas siatkarskie zmagania dziewcząt i chłopców między klasami 7 i 8.

  • 6 marca - Europejski Dzień Logopedy

    Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w naszej szkole udbył się konkurs logopedyczny o charakterze plastycznym. Prace uczniów klas III można podziwiać na korytarzu szkolnym, na ul. Myśliwskiej. Organizator: A. Bodokanis.

  • Konkurs

    Ogłaszamy KONKURS

    NA NAJPIĘKNIEJSZĄ

    PALMĘ WIELKANOCNĄ

    DLA KLAS IV- VII.

    Szczegóły u wychowawców

    W. Pasierbska

  • PROSIMY O WSPARCIE DLA NASZYCH UCZNIÓW

    Ogłaszamy zbiórkę pieniędzy dla uczniów naszej szkoły i ich rodzin, którym podczas weekendu spłonął dom. W wyniku pożaru rodziny straciły cały dobytek. Prosimy o wsparcie finansowe - codziennie do piątku 6 marca nasi wolontariusze będą zbierać pieniądze w klasach w dwóch budynkach szkoły. Z góry dziękujemy za wsparcie i wielkie serca!

    Wpłat można również dokonać poprzez stronę internetową pomagam.pl
    link do zbiórki dla rodziny Oskara: Oskar z rodziną
    link do zbiórki dla rodziny Mateusza, Jakuba i Kamila: Mateusz, Kuba, Kamil z rodziną

  • Czym jest hospicjum? Lekcja tolerancji i empatii w SP2

    20 lutego uczniowie klas II-V  uczestniczyli w  spotkaniu z pielęgniarką z Pomorskiego Hospicjum dla dzieci w Gdańsku, które pomaga śmiertelnie chorym dzieciom, młodym dorosłymi i ich rodzinom w codziennym życiu.  Pani Katarzyna Kałduńska  w ciekawy sposób opowiedziała uczniom czym jest  hospicjum oraz na czym polega jej praca. Przedstawiła losy niektórych swoich podopiecznych, uświadamiając ,że pomimo trudów choroby potrzebują ciepła, zrozumienia i radosnych chwil w życiu. Była to dla naszej społeczności szkolnej ważna lekcja tolerancji, potrzeby niesienia pomocy oraz uważności na drugiego człowieka.

  • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe. Ustanowione zostało w celu upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Data Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych nie została wybrana przypadkowo. To właśnie 1 marca 1951 roku w więzieniu na Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, tj. Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce. Byli oni ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”.
    Także z ziemią nowską związana jest historia żołnierza „wyklętego”. Jest nim Jan Sikorski. Urodził się 24 maja 1922 roku w Bladowie niedaleko Tucholi. Pod koniec lat dwudziestych XX w. rodzina Sikorskich nabyła gospodarstwo w Twardej Górze. Jan Sikorski uczył się w szkole podstawowej w Rychławie oraz w Nowem.  Jego zamiłowaniem był las, pragnął zostać leśniczym. Wybuchła jednak wojna i musiał się ukrywa. W  1942 roku związał się z TOW Gryf Pomorski, przybrał pseudonim „Orlicz”, później jako „Wilk” współpracował z Armią Krajową. Tuż po wojnie został aresztowany przez NKWD, szczęśliwie jednak uciekł z transportu. Od września 1945 roku pełnił funkcję leśniczego w Kużnicy. Związał się z oddziałami partyzanckimi Władysława Chelińskiego „Małego” i Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. 3 czerwca 1946 roku został aresztowany przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjnej MO/UB pod dowództwem ppor. Zdzisława Wiziora. Podczas próby odbicia więźniów Jan Sikorski został zastrzelony przez funkcjonariusza UB. Pochowany został na cmentarzu w Nowem. (źródło: gminanowe.pl)
    Delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowem złożyła symboliczną wiązankę kwiatów na grobie Jana Siokorskiego.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem
    86-170 Nowe, ul. Myśliwska 2 b
  • ul.Nowa - 52 33 28 570
    ul.Myśliwska - 52 33 28 571

    administrator B. Łepek, M. Jopek

Galeria zdjęć