W ostatnich dniach uczniowie klas 8 uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Łeby. Wyjazd był pełen atrakcji, wspólnych chwil i niezapomnianych widoków. Podczas pobytu odwiedziliśmy Labirynt Park, gdzie mogliśmy sprawdzić swoją orientację w terenie i świetnie się bawić, szukając wyjścia z ogromnego labiryntu. Duże wrażenie zrobiły na nas również ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. Spacer po „polskiej pustyni” był wyjątkowym doświadczeniem i okazją do podziwiania pięknych nadmorskich krajobrazów. Nie zabrakło także czasu na odpoczynek i wieczorny spacer brzegiem morza. Zachód słońca nad Bałtykiem stworzył niezwykłą atmosferę i był jednym z najpiękniejszych momentów całego wyjazdu. Kolejną atrakcją był pobyt w Sea Parku, gdzie mogliśmy zobaczyć pokazy fok oraz poznać wiele ciekawostek związanych z morzem i jego mieszkańcami. Wycieczka była doskonałą okazją do integracji, wspólnej zabawy i spędzenia czasu poza szkołą. Wróciliśmy zadowoleni, pełni pozytywnych emocji i pięknych wspomnień. Serdeczne podziękowania kierujemy do firmy Przewozy Autobusowe Artur Szwarc za bezpieczny, komfortowy i sprawny transport podczas całego wyjazdu.
We wtorek 19 maja uczniowie z klas 3 i 4 rywalizowali na stadionie Wdy w Świeciu w zawodach trójboju lekkoatletycznego. Trójbój składa się z biegu sprinterskiego na dystansie 60m, skoku w dal oraz z rzutu piłeczką palantową. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn w kategorii dziewcząt i nasza szkoła zajęła 3 miejsce, zaś chłopcy zajęli na 8 drużyn pierwsze miejsce, tytuł mistrza powiatu oraz prawo udziału w zawodach rangi wojewódzkiej w Białych Błotach, gdzie będą bronić zdobytego przez dwa lata z rzędu mistrzostwa.Skład drużyny dziewcząt: Janer Emma, Jasik Nadia, Szypuła Maria, Strzałkowska Nikola, Kopińska Lilianna.Skład drużyny chłopców: Gutowski Bolesław, Kaleta Nikodem, Sobiś Kamil, Kuchenny Nikodem, Łabuński Nikodem.opiekunowie Tomasz Chyła, Tomasz Reszke
Uczniowie klasy 3b pod opieką E. Zakrockiej aktywnie uczestniczyli w innowacji pedagogicznej „Kameleon”. Realizowali zadania min. „Złap cień”, „Tor mocy”, „Jesieniobranie”, „Mnożenie w terenie”, „Co w trawie piszczy?”oraz „Dzika karta”. Projekt pozwolił uczniom zdobywać wiedzę poprzez działanie, ruch i obserwację przyrody podczas zajęć na świeżym powietrzu. Dzieci rozwijały swoją kreatywność, wykonując prace plastyczne z kolorowych jesiennych liści, utrwalały tabliczkę mnożenia podczas zabaw ruchowych, obserwowały owady i drobne organizmy żyjące w trawie oraz poszukiwały zwiastunów wiosny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zadania ruchowe i doświadczenia związane ze światłem i cieniem, które dostarczyły uczniom wiele radości i zachęciły do aktywnej nauki poza salą lekcyjną.
Pan Tomasz Jaszkowski to psycholog w naszej szkole. Grupa medialna zadała Panu Tomkowi 15 pytań…
1.Dzieciństwo kojarzy mi się...
z wyjazdami do babci na wieś.
2.Gdy byłem mały lubiłem bawić się...
żołnierzykami.
3.Najbardziej lubię w mojej pracy to, że...
jest bardzo zaskakująca.
4.Moja ulubiona pora roku to...
lato, bo są wakacje.
5.Mój ulubiony film to...
„Władca Pierścieni”, „Constantine”.
6.Gdyby nie nauczyciel byłbym...
sportowcem.
7.Najlepszy typ ucznia...
ciekawy i mający swoje zdanie.
8.W wolnym czasie lubię...
trenować crossFit i jazdę na rowerze.
9.Moim ulubionym przedmiotem w szkole była
biologia.
10.Moje ulubione danie to...
sushi.
11.Moja ulubiona książka to...
„Wiedźmin”.
12.Nie cierpię...
kłamstwa i chamstwa.
13.Uwielbiam...
jeść.
14.Słucham...
ciężkiej muzyki metalowej.
15.Marzę o...
podróżach.
Anna Jakubowska, Zofia Podpora.
W dniu 19 maja uczniowie klas 4b i 4c pod opieką p. E.Zakrockiej i R. Studzińskiego udali się do Akwarium Gdyńskiego. Jest to jedne z najciekawszych miejsc edukacyjnych związanych z życiem mórz i oceanów w Polsce. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć wiele gatunków ryb, płazów, gadów oraz innych organizmów wodnych pochodzących z różnych stron świata. Szczególne zainteresowanie wzbudziły egzotyczne ryby, meduzy oraz zwierzęta zamieszkujące Morze Bałtyckie. Ważnym elementem wyjazdu był udział uczniów w lekcji edukacyjnej poświęconej rafie koralowej. Dzieci poznały mieszkańców rafy oraz dowiedziały się, jak ważną rolę pełni ona w przyrodzie. Wycieczka była nie tylko ciekawą przygodą, ale również wartościową lekcją przyrody i ekologii.
Pani Agnieszka Idzińska to nauczycielka matematyki w naszej szkole. Grupa medialna zadała Pani Agnieszce 15 pytań…
Julia Janeczek, Bartłomiej Błażejewski.
To już kolejne zmagania lekkoatletyczne na obiekcie Orlika w Nowem, tym razem dla najmłodszych uczniów z klas 3 i 4. Rywalizowaliśmy w czterech konkurencjach, dwóch biegowych: w sprincie na dystansie 50m oraz biegu długim 600m, w skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową.W zawodach zmierzyło się blisko 60 osób, a oto wyniki nagrodzonych medalistów w poszczególnych konkurencjach:
Bieg sprinterski 50 m kat. dziewcząt:
1 miejsce Kinecka Hanna - 7,87 sek. - 4b
2 miejsce Telega Oliwia - 7,88 sek. - 4c
3 miejsce Krupke Julia - 8,23 sek. - 3b
Bieg sprinterski 50 m kat. chłopców:
1 miejsce Gutowski Bolesław- 8,02 sek. - 3a
2 miejsce Wieczorek Igor- 8,18 sek. - 3c
3 miejsce Kuchenny Natan - 8,22 sek. - 4d
Bieg długo 600 m kat. dziewcząt:
1 miejsce Kinecka Hanna- 2,07.62 min - 4b
2 miejsce Strzałkowska Nikola - 2,17.17 min - 4d
3 miejsce Władyczyńska Zofia - 2,19.23 min - 4c
Bieg długo 600 m kat. chłopców:
1 miejsce Kaleta Nikodem- 1,59 min - 4b
2 miejsce – Sobiś Kamil- 2,15 min - 4c
3 miejsce –Gutowski Bolesław- 2,16 min - 3a
Skok w dal kat. dziewcząt:
1 miejsce Jasik Nadia - 3,46 m. - 4a
2 miejsce Stzałkowska Nikola - 3,46 m. - 4d
3 miejsce Kinecka Hanna- 3,45 m. - 4b
Skok w dal kat. chłopców:
1 miejsce - Sobiś Kamil- 3,72 m. - 4c
2 miejsce –Ciachorowski Liam- 3,40 m. - 4c
3 miejsce – Kitowski Nikodem- 3,30 m. – 3c
Rzut piłeczką palantową kat. dziewcząt:
1 miejsce Szypuła Marysia - 28,5 m. - 4a
2 miejsce Janer Emma - 25 m. - 4a
3 miejsce Nowak Marta - 24 m. - 4b
Rzut piłeczką palantową kat. chłopców:
1 miejsce Kaleta Nikodem- 34,5 m. - 4b
2 miejsce Ilczak Bartosz- 31,5 m. - SP Rychława
3 miejsce Łabuński Nikodem - 31,5 m. - 4b
Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy wytrwałości w dalszych treningach i zawodach sportowych.
Opiekunowie: Tomasz Chyła, Tomasz Reszke
Święto lekkiej atletyki na Oliku w Nowem. W dniu 8 maja do rywalizacji w biegach sprinterskich i długim oraz w skoku w dali i rzucie piłeczką palantową przystąpili uczniowie klas 5 i 6 z trzech szkół podstawowych z naszej gminy. Łącznie rywalizowało 62 młodych sportowców i było to świetne przetarcie i jednocześnie eliminacje do zawodów powiatowych w czwórboju lekkoatletycznym, które odbędą się 14 maja w Świeciu.
A oto najlepsze wyniki:
Bieg sprinterski 50 m kat. dziewcząt:
1 miejsce Tarnopolska Iga - 7,02 sek. - SP2 Nowe
2 miejsce Głowala Julia - 7,46 sek. - SP2 Tryl
3 miejsce Ścisłowska Blanka - 7,79 sek. - SP2 Nowe
Bieg sprinterski 50 m kat. chłopców:
1 miejsce Krupke Filip- 7,13 sek. - SP2 Nowe
2 miejsce Szwarc Julian - 7,38 sek. - SP2 Nowe
3 miejsce Szumacher Luka - 7,42 sek. - SP2 Nowe
Bieg długo 600 m kat. dziewcząt:
1 miejsce Tarnopolska Iga - 2,04.20 min - SP2 Nowe
2 miejsce Podpora Zofia - 2,07.80 min - SP2 Nowe
3 miejsce Sławińska Aleksandra - 2,16.15 min - SP2 Nowe
Bieg długo 600 m kat. chłopców:
1 miejsce Szumacher Luka- 1,56.20 min - SP2 Nowe
2 miejsce - Krupke Filip- 1,57.81 min - SP2 Nowe
3 miejsce – Błażejewski Bartłomiej- 2,00.25 min - SP2 Nowe
Skok w dal kat. dziewcząt:
1 miejsce Tarnopolska Iga - 4,44,m. - SP2 Nowe
2 miejsce Głowala Julia - 4,13 m. - SP2 Tryl
3 miejsce Sławińska Aleksandra- 3,83 m. - SP2 Nowe
Skok w dal kat. chłopców:
1 miejsce - Szumacher Luka- 4,20 m. - SP2 Nowe
2 miejsce – Kłopotowski Patryk- 4,12 m. - SP2 Nowe
3 miejsce - Szwarc Julian - 4,05 m. - SP2 Nowe
Rzut piłeczką palantową kat. dziewcząt:
1 miejsce Szczepińska Kornelia - 37,5 m. - SP2 Nowe
2 miejsce Głowala Julia - 31 m. - SP2 Tryl
3 miejsce Dembek Nikola - 31 m. - SP2 Nowe
Rzut piłeczką palantową kat. chłopców:
1 miejsce Kośmiński Nikodem- 54,5 m. - SP Rychława
2 miejsce Szwarc Julian - 48,5 m. - SP2 Nowe
3 miejsce Kaleciak Michał - 48 m. - SP2 Rychława
Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy wytrwałości w dalszych treningach i zawodach sportowych.
Opiekunowie: Tomasz Chyła, Tomasz Reszke
14 maja br. na stadionie „Wdy” w Świeciu obyły się mistrzostwa powiatu świeckiego w „Czwórboju lekkoatletycznym”. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegu długim- 600 metrów w kategorii dziewcząt i 1000 metrów w kategorii chłopców. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, pokazując wysoki poziom sportowy, ogromną determinację, wolę walki oraz pięknego ducha fair play. Największy sukces odniosła reprezentacja chłopców, która wywalczyła I miejsce. Szkołę reprezentowali: Bartłomiej Błażejewski (6c), Patryk Kłopotowski (5c), Filip Krupke (6c), Nikodem Predela (6c), Luka Szumacher (5c), Julian Szwarc (6a). Równie dobrze zaprezentowały się dziewczęta, które po zaciętej rywalizacji zdobyły II miejsce. W skład drużyny weszły: Lena Jagielska (6b), Iga Kwiatkowska (5b), Zofia Podpora (6c), Aleksandra Sławińska (5b), Blanka Ścisłowska (5a), Iga Tarnopolska (6c). Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom!
Uczniowie klas 4 przygotowali przedstawienie z okazji Światowego Dnia Autyzmu pt. „Zaczarowani”. Spektakl poruszał temat zrozumienia i akceptacji osób, które postrzegają świat w inny sposób. Młodzi aktorzy pokazali, że różnorodność jest wartością, a każdy człowiek zasługuje na szacunek, życzliwość i miejsce wśród innych. Przedstawienie skłoniło widzów do refleksji nad empatią oraz budowaniem relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu. Opiekun: E.Zakrocka
Dziś uczniowie klas 8. wzięli udział w wyjątkowych zajęciach w ramach programu *„Edukacja z wojskiem”*. Gościliśmy profesjonalistów, którzy podzielili się z nami bezcenną wiedzą na temat bezpieczeństwa i obronności.
Podczas spotkania ósmoklasiści dowiedzieli się m.in.:
* Jak zachować zimną krew w sytuacjach kryzysowych. 🛡️
* Na czym polega praca żołnierza i jak wygląda służba ojczyźnie. 🇵🇱
* Podstaw udzielania pierwszej pomocy oraz zasad alarmowania. 🚑
Dziękujemy przedstawicielom Wojska Polskiego za profesjonalizm i świetną atmosferę!
Z przyjemnością informujemy, że zbiórka produktów dla pogorzelców została zakończona sukcesem.
Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane potrzebującej rodzinie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu udało się zgromadzić wszystkie niezbędne produkty.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz Dzieciom za okazane wsparcie, życzliwość i chęć niesienia pomocy. Państwa zaangażowanie jest pięknym przykładem wrażliwości i solidarności.
Dziękujemy za udział w akcji.
Z okazji Światowego Dnia Kostki Rubika w dniach 17 oraz 20 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyły się dwa konkursy, których celem było rozwijanie zainteresowań uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia oraz popularyzowanie łamigłówek logicznych wśród dzieci i młodzieży.
W konkursie układania kostki Rubika na czas wzięło udział 10 uczniów z klas I – VIII. Wyniki finału:
W kategorii klas I – III:
I miejsce – Patryk Reimus z kl. II B – 1 min. 14 s
II miejsce – Wiktor Bojanowski z kl. III B – 1 min. 20 s
W kategorii klas IV – VIII:
I miejsce – Alicja Sząszor z kl. VIII C – 38 s
II miejsce – Mateusz Owczarek z kl. VIII B – 54 s
III miejsce – Maja Płuciennik z kl. VII C – 1 min. 37 s
W drugim konkursie - o tytuł „Mistrza Sudoku” - łącznie wzięło udział 38 uczniów (18 uczniów z kl. I – III i 20 uczniów z kl. IV – VIII).
Wyniki w kategorii klas I – III (max 92 pkt):
MISTRZ SUDOKU – Róża Golunska z kl. III C – 82 pkt
I WICEMISTRZ SUDOKU – Wiktor Wilgorski z kl. III B – 81 pkt
II WICEMISTRZ SUDOKU – Hanna Kownacka z kl. III B – 72 pkt
Wyniki w kategorii klas IV – VIII :
MISTRZ SUDOKU – Maja Płuciennik z kl. VII C – 145/145 pkt
I WICEMISTRZ SUDOKU – Aleksander Gliniecki z kl. V B – 122/139 pkt
II WICEMISTRZ SUDOKU – Alicja Sząszor z kl. VIII C – 116/145 pkt
Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY, wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz życzymy dalszego rozwijania swoich pasji i zainteresowań!
W kwietniową sobotę 8 uczniów klas VIII naszej szkoły wzięło udział w Maratonie Matematycznym. Celem spotkania było sprawdzenie poziomu swojej wiedzy i umiejętności matematycznych przed zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z 80 zadaniami otwartymi z różnych dziedzin matematyki. Każdy z uczestników wybierał sobie zadania do rozwiązania, mógł w każdej chwili zrobić sobie przerwę na odpoczynek lub posiłek. Ostatni uczestnicy maratonu – zmęczeni, ale też i zadowoleni – opuścili szkołę po czterech godzinach wytężonej pracy.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Maja Banach z kl. VIII A ( 26, 5 pkt)
II miejsce – Mateusz Owczarek z kl. VIII B (22,5 pkt)
III miejsce – Emilia Gościńska z kl. VIII A (21,5 pkt)
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz zaangażowanie i życzymy wysokich wyników na egzaminie!
Z okazji obchodzonego 8 maja Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach tematycznych poświęconych książkom i pracy bibliotekarza. Uczniowie przygotowali również plakat pt. "Moja, Twoja, Nasza Biblioteka", podkreślając, że biblioteka jest wyjątkowych miejscem dla całej społeczności szkolnej. Naszym Bibliotekarkom p. Beacie i p. Justynie dziękujemy za życzliwość, pomoc i codziennie zachęcanie do czytania. Życzymy wielu powodów do uśmiechu oraz nieustającej pasji do pracy i książek! M. Świtała, M. Literska
Pan Tomasz Chyła to nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole. Grupa medialna zadała Panu Tomkowi 15 pytań…
Grupa medialna: Julia Janeczek, Iga Tarnopolska
Zajęcia w ramach projektu "Podniesienie kompetencji edukacyjnych nauczycieli i uczniów szkół gminy Nowe".
Dnia 7 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie miało na celu upamiętnienie jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski oraz przybliżenie uczniom wartości patriotycznych i obywatelskich. Uczniowie przedstawili część artystyczną, podczas której zaprezentowali krótką scenkę historyczną ukazującą okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie akademii przypomniano znaczenie Konstytucji 3 Maja jako pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej ustawy zasadniczej. Uczniowie podkreślili wartości takie jak wolność, odpowiedzialność i troska o dobro wspólne.
Akademia została przygotowana przez uczniów z klasy VII b i VII a, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wkład w organizację wydarzenia.
Aneta Brambor, Dorota Jakubowska i Małgorzata Chludzińska- Kopińska.
Uczniowie klasy 2C, biorą udział w edukacyjnym projekcie z języka angielskiego, który ma na celu rozwój umiejętności językowych i kulturowych dzieci poprzez wprowadzenie ich do podstaw języka angielskiego oraz kultury i historii Wielkiej Brytanii. Poprzez różnorodne metody, techniki i formy pracy, w sposób angażujący i kreatywny uczniowie odkrywają Wielką Brytanię. Tym razem uczniowie mieli okazję poznać przesympatycznego Misia Paddingtona, głównego bohatera bajki. Po obejrzeniu krótkiego bajki w języku angielskim, uczniowie wykonaliśmy karty pracy, nastepnie ćwiczyliśmy zadania na platformie edukacyjnej. Natalia Mielewska
22 kwietnia uczniowie klas 1b, 3a oraz 4c włączyli się do akcji „Sprzątanie świata” z okazji Dnia Ziemi. W ramach działań porządkowali teren wokół szkoły, zbierając odpady i dbając o czystość najbliższego otoczenia. Udział w akcji był dla uczniów ważną lekcją odpowiedzialności za środowisko oraz okazją do kształtowania postaw proekologicznych.