Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie klas 4 i 5 z inicjatywy sekcji rozrywkowej Samorządu Uczniowskiego zorganizowali akcję "Dzień bez plecaka". Gratulujemy pomysłów :-)
W roku szkolnym 2022/23 na zajęciach logopedycznych realizowana jest innowacja pod nazwą „ Wesoła artykulacja”. Uczniowie wykonują ćwiczenia artykulacyjne do opowiadanych przez logopedę historii. W lutym było to opowiadanie pt. „ Zakładamy akwarium”. Zapraszam do obejrzenia prac uczniów. Logopeda- Janina Badziąg-Grabowska
23 marca 2023 r. klasy I c, I d, III a i III c wzięły udział w spektaklu "Karczma diabła" w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Bajka w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego była ciekawa, zabawna i pouczająca.
Nowa galeria PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY KLAS I – III
W poszukiwaniu wiosny uczniowie klas młodszych wraz z nauczycielami wybrali się na spacer po Nowem. W radosnych nastrojach z kolorowymi kwiatami, wiankami, balonami ogłosili mieszkańcom początek astronomicznej wiosny. Następnym punktem świętowania były zabawy sportowe dzieci na hali widowiskowo-sportowej. To był udany dzień!
Dnia 14 marca w naszej szkole królowała najsłynniejsza liczba świata – liczba π. Można ją było spotkać na korytarzu szkolnym oraz w każdej klasie na tablicy oraz na gazetkach. Podczas lekcji matematyki uczniowie mogli obejrzeć prezentację o liczbie π, mogli „usłyszeć” liczbę π, zmagali się z różnymi zadaniami związanymi z naszą solenizantką – były portrety liczby π, krzyżówki z hasłem, układano jak najwięcej wyrazów zawierających „pi”, liczbę π przedstawiano w postaci barwnej spirali, a także projektowano Miasto liczby π. Klasy VIII wyznaczały ludolfinę w sposób doświadczalny. Odbyły się także trzy konkursy:
Wyróżnienia: Samanta Piór, kl. VI A, Hanna Wawrzyniak i Jagoda Pawelczyk, kl. VIII E, Lena Bocian, kl. VIII E, Igor Jopek, kl. VIII E, Polina Valikova i Andriy Bondar, kl. VI B oraz Antonina Tuńska, kl. VI B
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zabawę podczas lekcji, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Agnieszka Idzińska
20 marca br. w naszej szkole odbyły się dwa przedstawienia profilaktyczne pt. „Tajemniczy skrzat” z krakowskiego teatru Kurtyna dla uczniów z klas II i III. Dynamiczny i pełen humorystycznych dialogów spektakl uświadomił dzieciom szkodliwy wpływ zbyt częstego i długiego korzystania z multimediów oraz potrzebę rezygnowania ze „śmieciowego„ jedzenia niekorzystnie wpływającego na zdrowie. Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w spektaklu wchodząc w interakcje z aktorami.
W klasach szóstych na lekcji techniki uczniowie kontynuowali wykonywanie kostki dziewiarskiej wbijając w nią gwoździe. Wykorzystywali w tym celu narzędzia ze skrzynek narzędziowych. Zostały one zakupione przez szkołę w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". W celu zapewnienia bezpieczeństwa każdy uczeń był wyposażony w fartuch i gogle ochronne, również zakupione w ramach projektu.
Artur Bodokanis
W związku z realizacją priorytetu Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w obszarze Kształtowanie tożsamości indywidualnej i społecznej dzieci i młodzieży poprzez wprowadzanie edukacji regionalnej podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy zorganizowało konkurs "Rozśpiewane, roztańczone kujawsko - pomorskie". Uczniowie naszej szkoły postanowili zaprezentować swoje umiejętności wokalne i gawędziarskie. Poniżej prezentujemy nasze konkursowe propozycje.
Łucja Świtała "Wesele Orła"
14 marca 2023 r. klasy IVb i IVc wzięły udział w spektaklu "Internetowy porywacz" w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Reżyser wciągnął nas w środowisko dorastającego, beztroskiego chłopaka, który przebojem chce zdobyć świat, nie zdając sobie zupełnie sprawy z istnienia potworów o wiele groźniejszych od tych z komputerowych gier. Kiedy nasz małoletni bohater po uszy wpada w tarapaty, reżyser nie stosuje żadnej taryfy ulgowej dla naszych uczniów i buduje na scenie atmosferę prawdziwej grozy. Był to jednak zabieg przemyślany i potrzebny. Po wyjściu z „Internetowego porywacza” młodzież na pewno z większą rezerwą podejdzie do znajomości zawieranych za pośrednictwem internetu. Wyjazd był jedną z aktywności podjętych przez szkołę w ramach obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu 2023"
M. Jopek
13 marca zwycięzcy szkolnego etapu konkursu z języka angielskiego (Igor Jopek, Marcel Zgoda i Filip Dygulski) organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące Księży Pallotynów "Collegium Culmense" wzięli udział w kolejnym etapie, który odbył się w siedzibie szkoły w Chełmnie. Do zmagań przystąpiło 90 uczniów z różnych szkół naszego regionu. Rozstrzygnięcie konkursu już 22 marca, trzymamy kciuki!
M. Chludzińska-Kopińska
Zapraszamy do wypożyczania książek w gwarze kociewskiej:
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY ŚWIĄTECZNY SŁOWNICZEK OBRAZKOWY W JĘZYKU ANGIELSKIM
dla klas 1-3
1. Regulamin konkursu:
Cele konkursu: rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej;
- kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz pogłębianie znajomości języka angielskiego.
2.Temat:
Zadaniem uczestników jest przedstawienie nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci słowniczka obrazkowego- przedstawienie symboli Wielkanocnych i podpisanie ich w języku angielskim
3. Uczestnicy:
Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej
4. Zasady uczestnictwa:
- każdy uczestnik konkursu może dostarczyć tylko jedną pracę;
- praca powinna być podpisana: imię, nazwisko, klasa;
- dostarczenie pracy konkursowej (opracowanej samodzielnie) do p. Marszałł
Prace konkursowe należy składać w terminie do 24 marca 2023r.
5.Technika:
Technika dowolna: rysunek kredkami, kredą, tuszem, pastele suche, pastele olejne, akwarela, wyklejanki, collage.
6. Format: format składanej pocztówki/ książeczki.
7. Kryteria oceny prac:
Komisja oceni prace według następujących kryteriów:
- zgodność z tematem;
- pomysłowość, oryginalność formy oraz estetyka wykonania;
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
Informacje o wynikach konkursu zostaną ogłoszone 30 marca 2023 roku.
Dnia 8 marca grupa mlodziezy pod opieką p. Anety Brambor i p. Barbary Lewandowskiej udała się do przedszkola na pokaz doświadczeń fizyczno-chemicznych. Były płonące ręce, parowóz chemiczny, skaczące iskierki, lampa lawa, ciecz newtonowska i wiele innych doświadczeń, które sprawiły ogromną radość oglądającym je przedszkolakom. Dzieci mogły same uczestniczyć w przebiegu reakcji, były zachwycone, a przy tym poznały tajniki fizyki i chemii.
Młodzież z SP2 przygotowała się bardzo profesjonalnie, stanęła na wysokości zadania.
Bardzo dziękujemy paniom wychowawczyniom z przedszkola za upominki dla młodzieży.
To była dla nas czysta przyjemność i na pewno jeszcze wrócimy do przedszkola.
Barbara Lewandowska
Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym "Moja okolica". Prace należy przekazać do p. Julity Derzewskiej lub p. Barbary Rychlewicz do 20.03.2023 r.
Klub Filmowy przygotował drugie wydanie serisu informacyjnego Fiedlerowe Newsy dla Fiedler TV, a w nim - podsumowanie I okresu, Dzień Nauki Polskiej oraz życzenia z okazji Dnia Kobiet.
Na początku marca w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu przeciwdziałania współczesnym zagrożeniom bezpieczeństwa w obiektach użyteczności publicznej w tym w szkołach. Przeszkoleni zostali wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie. Zapoznaliśmy się z zasadami dobrej i bezpiecznej ewakuacji ze szkoły w przypadku pożaru, katastrofy budowlanej czy zamachu terrorystycznego. Nauczyliśmy się postępowania w przypadku wykrycia podejrzanego przedmiotu, substancji niebezpiecznej czy wtargnięć osób agresywnych, niepożądanych. Dla uczniów najciekawsze i bardzo kreatywne były zajęcia praktyczne, podczas których młodsze klasy ćwiczyły bezpieczną ewakuację, natomiast starsze uczyły się wypracować bezpieczne techniki przydatne w przypadku ataku terrorystycznego, np. umiejętne barykadowanie się.
ZAPRASZAMY DO WYPOŻYCZANIA!