Środa 22.02.2023r.
klasy I-V uczniowie dojeżdżający przyjeżdżają i odjeżdżają na ul. Myśliwską
klasy VI-VIII uczniowie dojeżdżający przyjeżdżają i odjeżdżają na ul. Nową
Czwartek i piątek 23-24.02.2023r.
Klasy I-III uczniowie dojeżdżający przyjeżdżają i odjeżdżają na ul. Myśliwską
klasy IV-VIII uczniowie dojeżdżający przyjeżdżają i odjeżdżają na ul. Nową *
*klasy IV-V z kierunku Pastwiska wracają po rekolekcjach na ul.Myśliwską i czekają na odwóz o 12:00
W roku szkolnym 2022/23 na zajęciach logopedycznych realizowana jest innowacja pod nazwą „ Wesoła artykulacja”. Uczniowie wykonują ćwiczenia artykulacyjne do opowiadanych przez logopedę historii. W lutym było to opowiadanie pt. „ Ballada o dzielnym Tristanie”. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.
Logopeda- Janina Badziąg-Grabowska
Dnia 14.02.2023 odbył się konkurs dotyczący wiedzy na temat Mikołaja Kopernika, w którym wzięło udział 91 uczniów z klas VI-VII. Najwyższe wyniki uzyskały uczennice z klasy VI B: Zuzanna Cichowicz, Agata Jendrzejewska, Sara Nowicka oraz uczennica klasy VIIa Martyna Dawicka. Będą one reprezentowały szkołę jako zespół w następnym etapie, który odbędzie się 28.02.2023 roku w Centrum Kultury "Zamek" w Nowem.
Artur Bodokanis
19 lutego 2023 roku już po raz czwarty obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej, który jest wyrazem uznania dla dokonań rodzimych naukowców. Święto Nauki Polskiej jest obchodzone w dniu urodzin Mikołaja Kopernika, jednego z najwybitniejszych polskich badaczy. W tym roku, w dniu 19 lutego obchodzimy 550. rocznicę jego urodzin. Dzieło wybitnego astronoma „O obrotach sfer niebieskich”, które było wykładnią teorii heliocentrycznej, zrewolucjonizowało światową naukę. Kopernik zapisał się w historii także innych dziedzin, w tym m.in. ekonomii, prawa, medycyny czy kartografii. Grupa nauczycieli SP2 w Nowem wraz z uczniami klas VII i VIII przygotowała pokazy eksperymentów i wystawy dla młodszych uczniów naszej szkoły oraz gości - WTZ oraz ŚDS w Nowem. Grupa Pani Brambor przygotowała eksperymenty fizyczne, Pani Lewandowska nadzorowała część chemiczną, Pani Mannteufel była odpowiedzialna za wystawy i badania biologiczne, Pan Bodokanis przygotował wraz z grupą uczniów klasy VII układ słoneczny oraz ciekawą prezentację o Mikołaju Koperniku, a grupa Pani Jopek zaprezentowała namiastkę zajęć z robotyki i programowania oraz zaprezentowała sprzęt, który szkoła pozyskała z projektów "Laboratoria Przyszłości" oraz "Cyfro-edukacja" m.in. drukarkę 3D czy gogle wirtualnej rzeczywistości ClassVR.
Na początku drugiego semestru został zorganizowany przez sekcję naukową Samorządu Uczniowskiego apel podsumowujący I semestr nauki roku szkolnego 2022/2023. Podczas apelu przedstawiono średnie poszczególnych klas. Wyróżnieni zostali również uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce, a także ci, którzy uzyskali średnią 4,5 i wyższą oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Uczniem, który osiągnął najwyższe wyniki w nauce okazał się Igor Jopek z klasy VIIIE. Uczniom tym pani dyrektor, Mirela Jankiewicz, złożyła gratulacje i wręczyła listy gratulacyjne.
Średnie poszczególnych klas:
I klasa 4B – 4,70
II klasa 4A – 4,60
III klasa 4C – 4,58
IV klasa 6B – 4,55
W pierwszej dziesiątce znalazły się również klasy: 6D,5A, 6C, 5B, 5C, 8E.
Uczniowie z najwyższą średnią:
I Igor Jopek z klasy 8E – 5,85
II Lidia Kamińska z klasy 5C – 5,75
III Maciej Świtała z klasy 6B – 5,67
Czwarte miejsce ze średnią 5,64 zajęli:
Julia Jaszkowska z klasy 4A ,
Nikodem Binerowski z klasy 4B,
Rafał Koneczniak z klasy 4B,
Weronika Piernicka z klasy 4B,
Paweł Wawrzyniak z klasy 4B
Piąte miejsce ze średnią 5,50 należy do:
Zofii Zdunek z klasy 5B,
Marcela Zgody z klasy 6B,
Fabiana Laskowskiego z klasy 8D
„Szczęśliwą piętnastkę” ze średnią 5,45 zamykają:
Zofia Michna z klasy 4A, Michał Opacki z klasy 4A, Marta Wojciechowska z klasy 4A, Julita Ciulemba z klasy 4B
Wyróżnieni zostali również uczniowie, którzy w I semestrze nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej. Są to:
Paweł Orłowski z klasy 6C, Maciej Świtała z klasy 6B, Martyna Wojciechowska z klasy5B, Paweł Wawrzyniak z klasy 4B, Miłosz Wojciechowski z klasy 4A.
W I semestrze aż 50 osób uzyskało średnią 5,0 i wyższą.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Podczas ferii zimowych grupa uczniów z klasy II spędzała kreatywnie czas wykorzystując sprzęt, który szkoła otrzymała w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" oraz programu unijnego "Cyfro-edukacja". Budowaliśmy i programowaliśmy roboty, były też elementy majsterkowania z zestawami SkriKit i programowania ze Scottie Go! Zaprojektowaliśmy swoje autorskie breloczki w specjalnym programie, które są drukowane na drukarce 3D. Poznaliśmy też obsługę gogli ClassVR przenosząc się do świata wirtualnej rzeczywistości.
M. Jopek
Z okazji 103. rocznicy powrotu Nowego do Macierzy uczniowie klasy 4B, 5C pod opieką swoich wychowawców - p. N. Mielewskiej i p. M. Chludzińskiej-Kopińskiej oraz zespół wokalny p. W. Pasierbskiej przygotowali uroczysty apel w budynku przy ul. Nowej. Uroczystość tę uświetnili zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Gminy Nowe p. Z. Lorkowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej - p. M. Murawska, Dyrektor SAPO - p. U. Czerwińska-Kempińska, przedstawiciel Rady Rodziców - p. A. Danielewski. Obecność pocztu sztandarowego naszej szkoły nadała temu wydarzeniu dodatkowej rangi, odśpiewano Hymn Państwowy i minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich poległych i zamordowanych w walce o wolność naszych ziem. Słowo wiążące, recytowane utwory nie tylko sławnych autorów, ale także lokalnych twórców oraz śpiewane piosenki przybliżyły widzom trudną drogę naszego regionu do odbudowania po ponad 100 latach zaborów struktur niepodległego Państwa Polskiego.
Apel klas I-III z okazji ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ NOWE „Tu jest nasze miasto – tu jest nasz dom”- Apel klas I-III
W roku szkolnym 2022/23 na zajęciach logopedycznych realizowana jest innowacja pod nazwą „Wesoła artykulacja”. Uczniowie wykonują ćwiczenia artykulacyjne do opowiadanych przez logopedę historii. W styczniu było to opowiadanie pt. „ Robimy rurki z kremem”. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac. Logopeda- Janina Badziąg-Grabowska
Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. W ramach działań profilaktycznych ”Bezpieczne ferie”, dzielnicowy Komisariatu w Nowem Tomasz Kunek przekazał uczniom klas I- V zasady zachowania, które mają wpływ na ich bezpieczeństwo w czasie wolnym. Ferie zaczynają się już niebawem. Niektórzy z was spędzą je na zorganizowanym wyjeździe, inni zostaną w miejscu zamieszkania. Zachęcamy, aby w każdym przypadku korzystać z tego, co oferuje zima, rozsądnie i pamiętać o bezpieczeństwie, oto kilka rad:
REGULAMIN KONKURSU
POLONISTYCZNO–PLASTYCZNO–BIBLIOTECZNEGO
NA KARTKĘ WALENTYNKOWĄ Z ŻYCZENIAMI:
REGULAMIN___KONKURSU___PLASTYCZNEGO__-_kartka_walentynkowa.pdf
KOCHANE BABCIE i DRODZY DZIADKOWIE
Z okazji Waszego Święta
pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
By zawsze towarzyszyło Wam zdrowie, radość i pogoda ducha.
Życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń,miłości, uznania
oraz szacunku w otaczającej Was codzienności.
Jednocześnie dziękujemy za troskę, ciepło i miłość.
Do życzeń dołączamy muzyczną niespodziankę przygotowaną przez uczniów klasy I a
1 miejsce: Konieczna Daria Va
2 miejsce: Zdunek Zofia Vb
3 miejsce: Szwarc Zuzanna Vb
Wyróżnienie: Lisowska Alicja Vb oraz Martyna Wojciechowska Vb.
Dziękuję uczestnikom za udział w konkursie i gratuluję wygranej😀. Organizator konkursu Natalia Mielewska
Zuzia_Sz..pptx