• Wyniki konkursu gramatycznego z języka angielskiego

    1 miejsce- Igor Jopek kl. 6E

    2 miejsce- Dominika Kamińska kl. 6E

    3 miejsce- Filip Dygulski kl. 6D

    Mistrzem gramatyki z języka angielskiego został Igor Jopek, uzyskując 100% z quizu! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy udowodnili, że gramatyka języka angielskiego nie jest im obca. Dla trójki najlepszych osób będą czekały upominki, a także dyplomy po powrocie do szkoły. Podziękowania należą się wszystkim, którzy spróbowali swoich sił w quizie gramatycznym.  
    Zachęcamy do udziału w konkursie za rok. 
    ORGANIZATOR: Agnieszka Dudek

  • Mikołajki

    04.12.2020

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki.

    Zbliżają się Mikołajki. Wszyscy czekamy na przybycie Dostojnego Gościa. Uczniowie kl.VII e dedykują Mikołajowi swoje rymowanki.

    • Mikołajki są tuż, tuż, więc życzenia ślę Ci już. By prezentów cały wór stanął jutro u Twych stóp. (Weronika)
    • Ukochany Mikołaju, Ty staruszku nasz, jak Ci w brodę dam buziaczka to mi prezencik dasz? (Julia)
    • Panie Mikołaju, Panie Mikołaju! Wesołe twarze dzieci szeroko się uśmiechają.Gdy tylko zobaczą stosy prezentów, uśmiechają się jakby dostały tysiące komplementów (Amelka R.)
    • Szósty grudnia już nastaje, więc dalekim obyczajem, buty wszyscy pucujemy, bo słodkości w nich znajdziemy. Gdy Mikołaj w domu gości- rozdaje wszystkim dużo radości. (Maciej)
    • Święty, święty Mikołaju, co jesteś jak z raju. Twoje Elfy Ci pomagają i do pudełka prezenty wkładają. (Jasiu)
    • Święty Mikołaju kochany, mocą dobroci obdarowany. My Cię co roku oczekujemy i o Twoim istnieniu dobrze wiemy. Wąsy białe i ubranie czerwone - to znaki rozpoznawcze Twoje. Na sankach, z workiem prezentów przychodzisz i przez komin do domów dzieci wchodzisz. (Marta)

    Rysunek wykonała Zuzia. (A. Kalinowska)

     

  • 3 grudnia - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

    3 grudnia na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, ustanowiony  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osóB niepełnosprawych oraz okazja do zintegrowania się.

    W naszej szkole co roku uroczyście obchodziliśmy ten dzień. W zabawie integracyjnej brało udział około 100 osób niepełnosprawnych z naszej gminy. Była to wspaniała zabawa pełna muzyki, tańców i konkursów zakończona obdarowywaniem upominkami przez św. Mikołaja.

    W tym szczególnym roku, kiedy nie możemy się spotkać ze względu na pandemię pragniemy ŻYCZYĆ WSZYSTKIM OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM SIŁ, WYTRWAŁOŚCI, ZDROWIA  ORAZ POMIMO WSZYSTKO RADOŚCI.

    Nasze spotkanie planujemy przełożyć  na 5 maja 2021 w Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych.
    Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy! Organizatorzy MDON.
    Dla przypomnienia wpaniałych chwil zapraszamy do galerii z zeszłorocznej zabawy: MDON zdjęcia

  • WŁĄCZ SIĘ W POMOC –ZMIENIAJ ŚWIAT NA LEPSZE!

    Wolontariusze z naszej szkoły wspólnie z wolontariuszami Zespołu Szkół z Nowego postanowili włączyć się w akcję Szlachetnej Paczki.

    W tym roku pragniemy spakować paczkę dla Pana Romana, który pracował przez wiele lat w tartaku jako stolarz. Miał żonę i dwójkę dzieci. Życie pana Romana zmienił wypadek na skutek którego jest niepełnosprawny - ma uszkodzony centralny układ nerwowy. To zdarzenie przerwało jego prace. Pojawiły się trudności, nastąpił rozwód z żoną. Pan Roman przez jakiś czas mieszkał na ogródkach działkowych, kilka lat temu dostał mieszkanie socjalne. Od tego czasu polega przede wszystkim na sobie i na swoim synu który stanowi dla niego wsparcie. Pan Roman żyje głównie z renty chorobowej (991,18zł) z której po odliczeniu kosztów leków i rachunków(418,66zł) zostaje mu 573 zł miesięcznie. Jego pasją jest ogrodnictwo. Motywacją dla niego jest każdy nowy dzień. Jest pozytywnie nastawiony i się nie poddaje.

    DO PACZKI ZBIERAMY:

    · ŻYWNOŚĆ:

    Herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne i rybne, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, dżem, owoce i warzywa w puszkach

    · WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

    Kuchenka, koc, ręczniki

    · ŚRODKI CZYSTOŚCI:

    Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon, pasta i szczoteczka do zębów,

    · SZCZEGÓLNE UPOMINKI: książki o ogrodnictwie, uprawie warzyw

    Produkty przynosimy do świetlicy szkolnej na ul. Myśliwską, codziennie do godz. 16.30 Dodatkowo we wtorki i czwartki do 16.00 będą osobiście odbierali produkty pedagog P.Kołodziej lub psycholog P. Jaszkowski

    Akcja trwa do 10.12.2020

  • Kreatywna Świetlica

    03.12.2020

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kreatywna Świetlica .

    Z okazji ,,Dnia Pluszowego Misia", Kreatywna Świetlica ogłosiła konkurs na wykonanie pracy plastycznej ,,Mój Miś". Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością, co można zobaczyć na załączonych pracach. Zachęcamy do zaglądania na stronę ,,Kreatywnej Świetlicy". Znajdziecie tam pomysły na nudę, konkursy, audiobooki i ciekawe informacje na różne tematy. Link do ,,Kreatywna Świetlica". E. Mokwa

    https://sp2nowe.sharepoint.com/sites/swietlicasp2/SitePages/Aktywna-%C5%9Awietlica.aspx

     

     

  • „Mała książka – wielki człowiek”

    01.12.2020

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Mała książka – wielki człowiek” .

    Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przekazał uczniom klas pierwszych naszej szkoły, książki „Pierwsze abecadło” oraz broszury dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. W bibliotece szkolnej dzieci otrzymały takie wyprawki czytelnicze. Mamy nadzieję, że dzięki nim nauka czytania stanie się dla nich prawdziwą przyjemnością, rozbudzi wyobraźnię i pasję do czytania. B. Łepek

  • Konkurs plastyczny „Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?”

    30.11.2020

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs plastyczny „Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?”.

    Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas I-III pt. „Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ?”. Spośród wielu przyniesionych prac wyłoniono najpiękniejsze. Autorami nagrodzonych prac są: Natalia Staniak IA, Liwia Reszka IA, Magdalena Brzezińska IB, Agata Kornat IC, Miłosz Sojan IC, Emilia Zielińska IIA, Marta Zielińska IIA, Paweł Wawrzyniak IIB, Weronik Piernicka IIB, Lena Danielewicz IIB, Justyna Chyła IIIA. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!! P. Erward

     

  • DOŚWIADCZENIE - II B

    27.11.2020

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DOŚWIADCZENIE - II B.

    Jak powstają kryształy soli? Wszyscy uczniowie klasy II B wykonali doświadczenie, dzięki któremu dowiedzieli się, w jaki sposób powstają kryształy soli. Doświadczenie trwało dwa tygodnie, musieli więc uzbroić się w cierpliwość, zanim zobaczyli efekty. Zobaczcie sami… B. Rychlewicz

  • Janek-muzykant - II B

    27.11.2020

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Janek-muzykant - II B.

    Janek z klasy II B uczy się gry na ukulele. Ukulele to instrument z grupy instrumentów strunowych szarpanych. W najpopularnejszej forme podobny jest do niewielkej gitary. Na zajęciach (jeszcze w szkole) zagrał dla koleżanek i kolegów kilka-jak sam to określł- „kawałków”. Wszystkim bardzo się podobała gra Janka. Drodzy uczniowie, zachęcam Was, szczególne teraz, kiedy akcja # zostańwdomu jest wciąż aktualna, do rozwijania swoich talentów: muzycznych, plastycznych, matematycznych...- WARTO! B. Rychlewicz

  • PODSUMOWANIE

    23.11.2020

    .

  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    26.11.2020

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

    W nauczaniu zdalnym nie zapominamy o Dniu Pluszowego Misia. Ten towarzyszył dzisiaj klasom VI a , VI b i VII c, na lekcjach historii- AK

     

  • "Szkoła do hymnu"

    Nasza szkoła uczestniczyła w tegorocznej akcji "Szkoła do hymnu" pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wzięło w niej udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Otrzymalismy pamiątkowy dyplom.

  • Prace kl. I a

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Prace kl. I a.

    Dziewczynki i chłopcy z klasy I a wyczarowali niesamowite stworki z warzyw i owoców.

  • 16 XI - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

    Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzimy zdalnie. Klasa VII c pragnie zaznaczyć jak ważne jest poszanowanie uczuć drugiego człowieka, niezależnie od jego wyznania, rasy, poglądów, stanu zdrowia, majętności itp.  Dwadzieścia pięć lat temu Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO zainicjowało to wyjątkowe święto – dzień szacunku i akceptacji dla wszystkich ludzi oraz dla różnorodności kulturowej na całym świecie.

    „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”. (Artykuł 1 Deklaracji Zasad Tolerancji)
    M. Jopek

  • Konkurs z języka angielskiego kl. VI

    QUIZ GRAMATYCZNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    Zostań mistrzem gramatyki języka angielskiego i weź udział w quizie online.

    Konkurs skierowany jest do uczniów klasy VI. Miłośników języka angielskiego zachęcamy do skorzystania z poniższych stron, które ułatwią Wam przygotowanie się do quizu: 
    www.dlaucznia.pl/
    www.e-angielski.com
    www.dobragramatyka.pl
    www.ang.pl

    Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy.
    Termin zgłaszania się do konkursu: 27.11.2020

    Zainteresowane osoby zgłaszają się do p. Agnieszki Dudek
    Zapraszamy!   quiz.doc

  • Patriotycznie w IIc

    Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy 2c, pod kierunkiem Pani Moniki Pawelczyk-Pekeron i Pani Marzeny Czaja, przygotowali wspaniałe prace. Realizując innowację lapbookową, wszyscy wykonali lapbooki w narodowych barwach, utrwalili symbole narodowe, historyczne stolice Polski oraz poznali wybrane legendy. Zdjęcia przedstawiają prace dzieci.

  • Obchody narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

    Uczestnicząc  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. We wtorek 10.11.2020 r. dołączyliśmy do akcji „Szkoła do Hymnu” - o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego podczas lekcji online.  Tego dnia delegacja szkoły (panie dyrektor wraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego) udała się na Cmentarz Żołnierzy Wojska Polskiego, gdzie złożyła symboliczną wiązankę pod obeliskiem. Zajęcia lekcyjne również związane są z tym historycznym wydarzeniem, np. część lekcji informatyki poświęcamy na gry edukacyjne - poznaj historię jak nigdy dotąd... (zachęcamy do wspólnej nauki poprzez zabawę), na technice dzieci wykonywały kotyliony okolicznościowe, na plastyce prezentacje multimedialne pt. "Moja mała ojczyzna":

    Łucja.pptx

    Franek.pptx

    Hania.pptx

    Martyna.pptx

    Dominika.pptx

    Zuzia.pptx​​​​​​​

    Igor.pptx​​​​​​​

  • 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.” J. Piłsudski

    11 listopada 1918 r. po 123 latach Polska odzyskała niepodległość.

    Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada zostało ustanowione przez rząd II Rzeczypospolitej w 1937 r., zniesione w 1945 r. przez władze komunistyczne. Ponownie stało się świętem państwowym w 1989 r.

    Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym.Wybór tej daty ma związek z zakończeniem I wojny światowej (podpisanie rozejmu przez Niemcy) oraz z działalnością Józefa Piłsudskiego. 10 listopada dowódca niemiecki okupowanej Warszawy przekazał władzę Radzie Regencyjnej – składającej się z Polaków. 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała władzę nad wojskiem Józefowi Piłsudskiemu, który następnieutworzył rząd i poinformował świat o powstaniu państwa polskiego.W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości.

    Józef Piłsudski cieszył się dużą popularnością wśród rodaków jako działacz niepodległościowy, twórca polskich oddziałów Legionów Polskich.

    Dla sprawy polskiej bardzo dużo również zrobili Ignacy Jan Paderewski, Roman Dmowski.

    J. I. Paderewski pianista i kompozytor koncertujący na świecie, wykorzystał swoją popularność do działalności na rzecz Polski.

    R. Dmowski stał na czele Komitetu Narodowego Polskiego we Francji, który został uznany przez Francję, Wielką Brytanię i Włochy za namiastkę rządu polskiego na emigracji. Komitet stworzył wojsko polskie zwane Błękitną Armią, którą dowodził generał Józef Haller.

    W styczniu 1920 r. w Nowem pojawiło się wojsko polskie i doszło do uroczystości związanych z powrotem naszego miasta do Polski.

  • Zmiana organizacji pracy od 09.11.2020r.

    1. Od 9 listopada 2020r. wszystkie lekcje w klasach 1 – 8 będą odbywały się zdalnie, poprzez aplikację Teams, zgodnie z planem lekcji (proszę na bieżąco śledzić zmiany planu na stronie szkoły w zakładce „Zmiany planu i ogłoszenia dyrektora”).

    Lekcje będą trwały po 30 minut, pozostała część jednostki dydaktycznej przewidziana jest na konsultacje indywidualne z uczniami i dodatkowe wyjaśnienia.

    Obecność na zajęciach online jest obowiązkowa.

    Lekcje online będą rozpoczynały się o takiej godzinie jaka wynika z planu lekcji (nauczyciel rozpoczyna spotkanie):

    1 lekcja - 8.00,

    2 lekcja - 8.55,

    3 lekcja - 9.50,

    4 lekcja - 10.50,

    5 lekcja - 11.45,

    6 lekcja - 12.45,

    7 lekcja - 13.40,

    8 lekcja - 14.35

    2. Świetlica szkolna będzie czynna w godzinach 6.30 – 15.30 dla dzieci z klas I-III, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z COVID19.

    3. Z biblioteki szkolnej będzie można korzystać po wcześniejszym umówieniu się z bibliotekarzem.

    4. Uczniowie klas VIII będą mogli korzystać z konsultacji stacjonarnie (indywidualnie lub w grupie do 5 osób) z nauczycielami, po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczycielem.

  • KONKURS CZYTANIA

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS CZYTANIA.

    W czwartek 05.11.20r. w klasie Ib odbył się pierwszy klasowy konkurs czytania. W konkursie uczestniczyło 11 chętnych uczniów. Celem konkursu było: propagowanie aktywności czytelniczej wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, rozbudzanie stałego kontaktu z książką oraz doskonalenie techniki czytania. Jury musiało dokonać trudnego wyboru, gdyż poziom dzieci był bardzo wysoki, wobec czego zdecydowało się nagrodzić wszystkich. M. Staniak

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem
    86-170 Nowe, ul. Myśliwska 2 b
  • ul.Nowa - 52 33 28 570
    ul.Myśliwska - 52 33 28 571

    administrator B. Łepek, M. Jopek

Galeria zdjęć