Informacje INNOWACJA NOWOŚCI REGULAMIN Zadania na rok szk. 2023/24 WYDARZENIA KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ AKTYW BIBLIOTECZNY Lektury - rok szk. 2023/24 BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI Wyniki czytelnictwa RANKING NAJCIEKAWSZYCH KSIĄŻEK FILMY NA DVD 17 zalet czytania książki dla dzieci BIBLIOTERAPIA SZTUKA WŚRÓD KSIĄŻEK STRONY INTERNETOWE - dla dzieci STRONY INTERNETOWE dla rodziców

SZTUKA WŚRÓD KSIĄŻEK

W listopadzie biblioteka szkolna rozpoczęła cykl spotkań pod hasłem

„SZTUKA WŚRÓD KSIĄŻEK”.

Celem akcji jest promocja utalentowanych plastycznie i muzycznie uczniów oraz biblioteki i jej zbiorów. Promocja talentów jest ważną formą zaprezentowania się na forum szkoły.

28 listopada b.r. czytelnicy biblioteki mieli okazję wysłuchać koncertu skrzypcowego Julii Szypuły uczennicy klasy IV b. Julia jest bardzo utalentowana i uczęszcza do naszej szkoły oraz do szkoły muzycznej w Grudziądzu. Jest wzorem do naśladowania dla innych dzieci. Pomimo bardzo dużej liczby obowiązków jest zawsze uśmiechnięta, pogodna, ale i niezmiernie zdyscyplinowana. Gra na skrzypcach jest dla niej pasją i przyjemnością.

Biblioteka na czterech kolejnych przerwach zgromadziła liczną gromadkę zachwyconych uczniów, którzy gromkimi brawami nagradzali Julię po każdym zagranym utworze.

W kolejne czwartki w bibliotece promować swoje talenty będą –

· Zuzanna Kazubowska (kl. VI b) – gitara oraz Marta Fryca (kl. IV b) – gitara

· Agata Połomska (kl. VI b), Zuzanna Kazubowska (kl. VI b) i Zofia Tylman (kl. IV b) - prace plastyczne

· Agnieszka Kuziemkowska (kl. IV b) – organy „Świąteczne granie” i prace plastyczne

· Izabela Ciesiółka (kl. IV b) - gitara

Zdjęcia z „Muzycznej Biblioteki” 28 XI 2013r i 5 XII 2013 r. – w ALBUMIE FOTOGRAFICZNYM.

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

Bibliotekarz - B. Łepek