INNOWACJA "MÓWIĘ I ŚPIEWAM"

Nagłówek

INNOWACJA PEDAGOGICZNA W ZAKRESIE ZAJĘĆ  LOGOPEDYCZNYCH

W KLASACH TRZECICH

"MÓWIĘ I ŚPIEWAM WYRAŹNIE"

rok szk. 2019/20

Spotykając się z dziećmi w klasach, podczas zajęć logopedycznych i muzycznych, zauważyłyśmy, że w każdej z klas I-III są spore grupy osób, posiadające talent muzyczny oraz recytatorski. W uczniach z naszej szkoły drzemie ogromny potencjał , który niewątpliwie mogą wykorzystać nauczyciele muzyki i języka polskiego w klasach starszych.  Sadzimy, że pewnego rodzaju wsparciem, a być może rozwinięciem tego potencjału, mogą być całoroczne ćwiczenia z zakresu emisji głosu.

Ćwiczenia te proponujemy wyłącznie uczniom z klas trzecich, ponieważ są oni już na tyle dojrzali, aby świadomie wykonywać pewne ćwiczenia, a później z kolei świadomie kierować swoim głosem, zarówno podczas wypowiadania się, jak i śpiewania.

Ćwiczenia będą realizowane w ramach innowacji pedagogicznej w klasach trzecich pod nazwą " Mówię i śpiewam wyraźnie ". Jeden raz w tygodniu będziemy wykonywały ćwiczenia profilaktyczne w każdej z klas. Wychowawcy będą mogli wykonywać ćwiczenia z uczniami w pozostałe dni tygodnia. Tygodniowe zestawy ćwiczeń zostaną udostępnione również  rodzicom na stronie internetowej szkoły. Zachęcamy do  kontynuowania ćwiczeń w domu.

Logopeda- Janina Badziąg- Grabowska

Nauczyciel muzyki- Justyna Chmielecka-Szypuła