ORLIK

Regulamin_Orlik_zmiany_od_18.05.2020.pdf

REGULAMIN_ORLIKA od 04 maja 2020 r..docx

Załącznik do Uchwały Nr XIV/95/11

Rady Miejskiej w Nowem z dnia 16 listopada 2011 r.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z KOMPLEKSU BOISK SPORTOWYCH „MOJE BOISKO – ORLIK 2012” W NOWEM

1. Właścicielem kompleksu boisk sportowych jest gmina Nowe, a zarządcą Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Arkadego Fiedlera ul. Myśliwska 2b 86-170 Nowe.

2. Z kompleksu boisk korzystać mogą grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne po wcześniejszym zapoznaniu się z niniejszym regulaminem.

3. Korzystanie z kompleksu boisk jest bezpłatne.

4. Harmonogram godzin otwarcia w czasie roku szkolnego:

1) planowane zajęcia szkolne dla uczniów:

poniedziałek – piątek godz. 8.00 – 15.00;

2) boiska dostępne dla wszystkich chętnych:

a) poniedziałek – piątek godz. 16.00 – 20.00,

b) sobota: 10:00 - 20:00,

c) niedziela i święta godz. 12.00 – 20:00.

5. W miesiącach lipcu i sierpniu oraz w czasie szkolnych przerw feryjnych boiska otwarte są od poniedziałku do niedzieli od godziny 10: 00 – 20:00.

6. W czasie występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg, mróz, zlodowacenia) zarządca oraz instruktor sportu może zabronić korzystania z obiektu.

7. Zajęcia sportowe odbywające się w terminach określonych w pkt. 4a koordynuje nauczyciel, lub opiekun grupy.

8. Zajęcia sportowe odbywające się w terminach określonych w pkt. 4b koordynuje pełniący dyżur instruktor sportu.

9. Sprzęt sportowy wydaje instruktor sportu po wypełnieniu odpowiedniego formularza. Pobierający sprzęt po skończonych zajęciach zobowiązany jest go zwrócić w stanie niepogorszonym. Za powstałe uszkodzenia, lub zniszczenie sprzętu korzystający ponoszą odpowiedzialność materialną do pełnej wysokości kosztów napraw, odtworzenia lub zakupu uszkodzonego mienia.

10. Osoby korzystające z boisk obowiązane są do wpisywania się do rejestru użytkowników prowadzonego przez instruktora sportu.

11. Dopuszcza się możliwość rezerwacji korzystania z boiska u instruktora sportu nie wcześniej jednak niż z tygodniowym wyprzedzeniem.

12. Osoby korzystające z boisk mogą korzystać z szatni. Za rzeczy pozostawione w szatni administrator obiektu nie ponosi odpowiedzialności. Za powstałe uszkodzenia, lub zniszczenie mienia obiektu korzystający ponoszą odpowiedzialność materialną do pełnej wysokości kosztów napraw, odtworzenia lub zakupu uszkodzonego mienia.

13. Teren objęty jest ciągłym nadzorem.

14. Warunkiem korzystania z obiektu jest posiadanie odpowiedniego stroju sportowego i obuwia sportowego z zastrzeżeniem pkt. 15.

15. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania z boisk zgodnie z ich przeznaczeniem zabrania się:

1) używania butów piłkarskich na korkach oraz kolców;

2) użytkowania sprzętu innego niż zgodnego z przeznaczeniem boisk, np. rower, motorower, deskorolka, rolki, oraz innego;

3) niszczenia urządzeń sportowych i płyty boiska;

4) wchodzenia na ogrodzenie i urządzenia sportowe;

5) palenia tytoniu, spożywania alkoholu lub środków odurzających, żucia gumy;

6) przebywania na terenie obiektu w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków odurzających;

7) zaśmiecania, wnoszenia opakowań szklanych i metalowych;

8) przeszkadzania w zajęciach lub grze;

9) zakłócania porządku i używania słów wulgarnych;

10) wprowadzania zwierząt;

11) korzystania z boisk bez zgody instruktora sportu;

12) wnoszenia materiałów pirotechnicznych i ognia otwartego.

16. Instruktor sportu jest uprawniony do rozstrzygania, czy sposób korzystania z kompleksu boisk sportowych jest zgodny z niniejszym regulaminem oraz w zależności od sytuacji może:

1) nakazać zmianę obuwia sportowego i stroju;

2) zwrócić uwagę na niewłaściwe, niezgodne z regulaminem zachowanie;

3) nakazać opuszczenie terenu boisk;

4) wyłączyć z użytkowania obiekt w całości lub części;

5) odwołać wcześniejszą rezerwację obiektu;

6) nakazać opuszczenie obiektu wszystkim korzystającym;

7) wezwać służby porządkowe.

17. Korzystający z obiektu są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania regulaminu, przepisów ppoż. i BHP, a w szczególności do uwag instruktora sportu.

18. Informuje się, użytkowników kompleksu boisk sportowych, że uszkodzenie albo zniszczenie obiektów lub ich wyposażenia spowoduje dochodzenie roszczeń przez gminę Nowe naprawienia szkody w drodze postępowania cywilnego.

Przewodniczący Rady Miejskiej

mgr Marek Słomiński