SP2 programuje

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017

Podsumowanie innowacji w roku szkolnym 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 dzieci zostały zapoznane z trzema programami: Logomocja, Baltie, Scratch. Uczniowie zainteresowani otrzymywali zadania dodatkowe, które wykonywali w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, przed lekcją lub w domu.

9 i 10 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym konkursie informatycznym "Bóbr". (zachęcam do odwiedzania strony www.bobr.edu.pl - w zakładce ZADANIA znajdziecie przykładowe testy i możecie sprawdzić swoją wiedzę z zakresu programowania).

Ponadto wzięłam udział w seminarium szkoleniowym z zakresu programowania i tworzenia projektów międzyszkolnych i międzynarodowych na platformie e-Twinning.

W roku szkolnym 2017/2018 planuję:

• zorganizować kolejną edycję międzynarodowego konkursu informatycznego "Bóbr",
  • prowadzić zajęcia rozwijające z zakresu programowania dla uczniów chętnych oraz zorganizować szkolny konkurs
    z programowania.
  • Będę starała się również zmobilizować większe grono uczniów do rozwijania swoich zainteresowań w kierunku programowania, gdyż w minionym roku szkolnym intensywnie pracowało
    w tym zakresie tylko 8 uczniów.

Małgorzata Jopek