• Wycieczka do Poznania

    Klasy VIA,B,C,D i VIIA  udały się na wycieczkę do Poznania. Zwiedzanie rozpoczęto od Rogalowego Muzeum. Tam uczniowie wspólnie wykonali i spróbowali pysznych rogali marcińskich. Młodzież poznała legendę o poznańskich koziołkach i z okien muzeum mogła obejrzeć słynne poznańskie koziołki. Następnie dzieci udały się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zobaczyły m.in. Stare Miasto, Ostrów Tumski, Stadion Poznań. Po dniu pełnym wrażeń wszyscy udali się na nocleg do Puszczykowa. Tam wieczorną atrakcją było ognisko z kiełbaskami. Kolejnego dnia w Puszczykowie dzieci zwiedziły Muzeum Arkadego Fiedlera, patrona naszej szkoły. Wywarło ono na nich ogromne wrażenie. Później przyszedł czas na rozrywkę na słynnej, poznańskiej Malcie. Jak mówią uczniowie: Było świetnie. Uwielbiamy wycieczki. 

  • Mówimy NIE mowie nienawiści!

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warlubiu. W tym roku odbył się on pod hasłem „Mówimy Nie mowie nienawiści”. Talenty zostały zauważone przez jury- oto lista uczniów nagrodzonych z klas 1-3:
    I miejsce Igor Grzesek z klasy IB
    II miejsce Brajan Bojanowski z klasy IIIB
    III miejsce Aleksander Garbulski z klasy IIB

    oraz z klas 4-8 :
    II miejsce Tymon Sukniak z klasy IVA
    Gratulujemy! Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za wsparcie.

  • Igrzyska Dzieci Powiatu Świeckiego

    Wiosenna passa w lekkiej atletyce trwa. Dziewczęta w ramach Igrzysk Dzieci Powiatu Świeckiego wystartowały w czwórboju i trójbóju lekkoatletycznym, gdzie zajęły kolejno I i III miejsce. Trójbój Lekkoatletyczny to: skok w dal, bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową. Czwórbój Lekkoatletyczny: skok w dal, bieg na 60 m, bieg na 600 m i rzut piłeczką palantową.  26 maja czwórboistki podejmą rywalizację w zawodach wojewódzkich jako Mistrzynie Powiatu Świeckiego. Trzymamy kciuki!
    Z. Zgubiński

  • Szkolny Klub Europejski zaprasza do wzięcia udziału w konkursach:

    CO ROKU W NASZEJ SZKOLE ODBYWA SIĘ DZIEŃ EUROPEJSKI POŚWIĘCONY TEMATYCE DANEGO KRAJU NALEŻĄCEGO DO UNII EUROPEJSKIEJ!  W TYM ROKU SĄ TO NIEMCY! Z TEJ OKAZJI PRZYGOTOWALIŚMY DLA WAS KONKURS! Szkolny Klub Europejski zaprasza wszystkich chętnych uczniów z klas IV – VIII do wzięcia udziału w konkursach:
    - na „Najpiękniejszy herb Niemiec” dedykowany dla klas IV - VI

    - na „Najpiękniejszy album o Niemczech” dla klas VII i VIII
    Technika i forma pracy dowolna. Podpisane prace prosimy zgłaszać u p. Anety Brambor lub u p. Natalii Mielewskiej. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas apelu z okazji Dnia Unii Europejskiej, który odbędzie się w czerwcu. Na prace czekamy do 31 maja.
    SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI

  • KONKURS SKO

    Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym „Tajemniczy Bohater Miasteczka”. Zadnie jakie mają uczniowie, to stworzenie bohatera gry Tajemnica Miasteczka. Technika wykonania prac jest dowolna.

    Ważna data:

    Prace należy dostarczyć do Opiekuna SKO najpóźniej do piątku 19 maja 2023 r.

    Trzy najciekawsze oryginalne prace zostaną przesłane do siedziby SGB w Poznaniu. Tam komisja konkursowa dokona wyboru zwycięskich prac.

    Nagrody:

    W konkursie każda zwycięska szkoła otrzyma zestaw gier planszowych oraz 10 kubków przeznaczanych dla uczniów zaangażowanych w tworzenie pracy konkursowej.

    Bohater jednej ze zwycięskich szkół zostanie mieszkańcem Miasteczka i będziecie mogli go zobaczyć w rozdziałach, które udostępnimy jesienią!

    Ważne! Prosimy, aby praca nie zawierała danych osobowych ucznia, który ją przygotowywał.

  • KONKURS SKO

    Bank Spółdzielczy przygotował dla uczniów internetowy konkurs z nagrodami.

    Organizatorzy mając na względzie uniwersalne wartości takie jak – dbanie o siebie nawzajem, relacje, wzajemność, wsparcie – są przekonani, że warto je pielęgnować i zwracać uwagę na nie od najmłodszych lat. Aby jak najbardziej zachęcić i zainteresować młodzież tym tematem, opracowano grę internetową Tajemnica Miasteczka.

    Wraz z rodzeństwem – Bernardem i Rozalią – uczestnicy będą poznawać Miasteczko i odkrywać jego tajemnice. Zadania, które stawiane są przed graczami w prosty sposób nawiązują do naszych wartości i pokazują dlaczego pomagając sobie wzajemnie, dbając o wspólną przestrzeń i podtrzymując dobre relacje wszyscy zyskujemy. Oczywiście w Miasteczku jest Bank Spółdzielczy z logo naszego zrzeszenia – SGB, który będzie ważnym miejscem w grze…

    Serdecznie zapraszamy do odkrywania Miasteczka i jego tajemnicy wraz z bohaterami na stronie www.sgbtajemnicamiasteczka.pl

    Na stronę gry może wejść każdy, nie wymaga to logowania. Już czeka na was pierwszy rozdział i pierwsze przygody. Kolejne rozdziały pojawią się 15 maja oraz 5 czerwca – czyli wszystko się rozegra do końca roku szkolnego.

  • Akcja Bezpieczeństwo

    Uczniowie klasy IVb wzięli udział w konkursie organizowanym przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach kapmpanii edukacyjnej Kolejowe ABC. 
    Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu filmu dotyczącego bezpiecznego zachowania przy przejazdach kolejowych.
    W konkursie „Akcja Bezpieczeństwo” ogłoszonym na początku lutego 2023 roku wzięły udział szkoły z całej Polski. Zostało nadesłanych 1913 prac, w tym 301 filmów oraz 1612 plakatów. Przygotowało je ogółem 18 727 uczniów z klas I-VI.

    Poniżej prezentujemy pracę uczniów naszej szkoły, natomiast nagrodzone pracę można obejrzeć na stronię Akcja Bezpieczeństwo




  • Zofia Zdunek - LAUREATKA KONKURSU KURATORYJNEGO „Rozśpiewane i roztańczone kujawsko- pomorskie”

    W marcu nasza szkoła wzięła udział w konkursie organizowanym przez Kujawsko -Pomorskie Kuratorium Oświaty. Celem konkursu było kształtowanie tożsamości indywidualnej i społecznej poprzez realizację i promowanie treści regionalnych. Do ostatecznego etapu zgłosiliśmy troje uczestników: Łucję Świtała IC, Macieja Furmanka IIB oraz Zofię Zdunek VB. Uczestnicy śpiewali i recytowali gwarą kociewską. Nagrania zostały przesłane do Bydgoszczy, gdzie komisja konkursowa wyłoniła najlepszych artystów. Łącznie zgłoszono ponad 400 prezentacji z przedszkoli oraz szkół podstawowych. W efekcie tytuł Laureata przyznano 10 placówkom z całego województwa, a 4 zostały  wyróżnione. Wśród finałowej dziesiątki znalazła się również nasza uczennica Zosia Zdunek, która zaprezentowała swoje umiejętności oratorskie podczas uroczystej gali, która odbyła się 10.05.2023r. w Pałacu Młodzieży w  Bydgoszczy. Z rąk kuratora pana Marka Gralika otrzymała pamiątkową statuetkę Laureata oraz  wspaniałą nagrodę. Gratulujemy sukcesu!
    K. Balewska

  • Być jak Ignacy - działalność koła naukowego

     

    Grupa uczniów z klasy VII a, podczas  roku szkolnego działała w kole naukowym  - Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki”.  Była to VII edycja tego programu edukacyjnego przeznaczonego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Uczniowie stali się promotorami nauki, zdobywali wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznali wybitnych, polskich naukowców — nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych. Celem programu była popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach i wynalazcach. Program polegał na prowadzeniu zajęć w kole naukowym na podstawie otrzymanych scenariuszy zajęć. Materiały edukacyjne dostosowano do wiedzy i umiejętności uczniów.  W tej edycji dla uczestników przygotowano aż 8 etapów, a każdy z nich poświęcony był innemu zagadnieniu. Były to między innymi takie tematy jak: Cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym, Woda i wyporność, Astronomia i Układ Słoneczny, Kryptologia, szyfry i matematyka w życiu codziennym. Dodatkowo uczniowie wykonali na zajęciach model Układu Słonecznego, który został zaprezentowany na Dniu Nauki Polskiej w naszej szkole. 
    A. Bodokanis

     

  • OBCHODY DNIA ZIEMI

    Nowa galeria OBCHODY DNIA ZIEMI 

    Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone na świecie od 1970 roku, które odbywa się 22 kwietnia i ma na celu szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska i ekologii. Polska dołączyła do obchodów Dnia Ziemi w 1990 roku. W związku z tym świętem uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w ekologicznym apelu, podczas którego dowiedzieli się, w jaki sposób dbać o Ziemię. Uczniowie odśpiewali również przygotowane piosenki ekologiczne, następnie uczniowie z klasy 1d wraz z Panią dyrektor posadzili sadzonkę w przyszkolnym ogródku. Uczniowie z klasy I c, II a oraz III c w ramach dbania o Ziemię oczyszczali tereny zielone w okolicy szkoły z niepożądanych śmieci i odpadów. K. Jelinska

  • INNOWACJA

    W roku szkolnym 2022/23 na zajęciach logopedycznych realizowana jest innowacja pod nazwą „Wesoła artykulacja”. Uczniowie wykonują ćwiczenia artykulacyjne do opowiadanych przez logopedę historii. W kwietniu  było to opowiadanie pt. „Stara lokomotywa”. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.      Logopeda- Janina Badziąg-Grabowska

  • Maraton Matematyczny

    W sobotę 22 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Maraton Matematyczny. Uczestniczyło w nim 19 uczniów klas VIII. Celem konkursu było sprawdzenie poziomu swojej wiedzy i umiejętności matematycznych przed zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty. Uczniowie rozwiązywali zestaw 70 zadań otwartych z różnych dziedzin matematyki, pracowali w swoim tempie, sami wybierali zadania, z którymi chcieli się zmierzyć, w każdej chwili mogli zrobić sobie przerwę na posiłek lub odpoczynek. W tym roku konkurs zakończył się po czterech godzinach wytężonej pracy.
    Wyniki konkursu:
    I miejsce – Jakub Czaja, kl. VIII A
    II miejsce – Fabian Laskowski, kl. VIII D
    III miejsce – Franciszek Lorkowski, kl. VIII E
    Zwycięzcom serdecznie gratuluję, wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i życzę wysokich wyników na egzaminie!
    Agnieszka Idzińska

  • Eliminacje rejonowe Konkursu Prozy i Poezji Kociewskiej

    Podczas eliminacji rejonowych konkursu Prozy i Poezji Kociewskiej odnieśliśmy kolejny sukces. Jury w składzie p. Felicja Kreja, p. Aleksandra Janeczek oraz p. Dorota Kortas podczas przesłuchania, które odbyło się 26 kwietnia wyróżniło:
    - Maję Ronowską i Aleksandrę Sławińską w kat. Klas 1-3 recytacja prozy i poezji,
    - Nadię Jasik i Łucję Świtała w kat. Klas 1-3 śpiew i recytacja,
    - Kalinę Kinecką, Zuzannę Mierzejewską, Weronikę Piernicką w kat. Klas 4-6.
    Dziewczyny będą reprezentowały naszą gminę w finale konkursu, który odbędzie się 17 maja w Starogardzie Gdańskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Polska- to są wierzby i bociany…

    Uczniowie SP nr 2 w Nowem w uroczysty sposób uczcili obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji przygotowano montaż słowno-muzyczny. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu. Zaprezentowano historię konstytucji. Była to okazja do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne, recytatorskie i malarskie. Mogliśmy posłuchać Poloneza „Pożegnanie Ojczyzny” M.K.Ogińskiego zagranego na pianinie i dzwonkach. W zadumę wprowadzały wiersze i pieśni patriotyczne. Całość okraszona była pracami malarskimi uczennic z klasy VIIIC. Najbardziej doniosłym momentem uroczystości było rozwinięcie biało-czerwonej flagi.

  • WYCIECZKA KLAS: 1 B, 2 C

    Nowa galeria WYCIECZKA

    21 kwietnia  uczniowie kl. 1 b i 2 c uczestniczyli w wycieczce do Gdańska.  Podczas niej zwiedzili   wystawę z klocków Lego. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła 7-metrowa rekonstrukcja pojazdu Batmana. Zbudowanemu z 900.000 klocków Batmobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana. Tam też skorzystały z przygotowanej strefy zabaw, gdzie mogły stworzyć swoje własne konstrukcje z klocków. Następną  atrakcją była interaktywna galeria przestrzennych obrazów. Do dyspozycji  miały ciekawe tła do zrobienia zdjęć w niecodziennych, niezwykłych, a czasami abstrakcyjnych okolicznościach. Na koniec w kinie Helios dzieci obejrzały film ,,Szkoła magicznych zwierząt”. To historia Idy, która trafia do niezwykłej szkołay. Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni i  pełni wrażeń.      J. Sadowska, M. Kowalska

  • Konkurs historyczny

    25.04.23 w CK Zamek odbył się etap gminny konkursu "Polskie zamki gotyckie". Wzięli w nim udział uczniowie klas 4-8 ze szkół w Nowem, Rychławie i Trylu. Po rozwiązaniu testu i w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, odbyło się spotkanie z p. E. Kucińska. Przedstawiła ona historię nowskich czarownic.
    Uczniowie naszej szkoły Franciszek Lorkowski z 8 e i Lidia Kamińska z 5 c będą reprezentowali naszą gminę w etapie centralnym. Odbędzie się on w czerwcu w Olsztynie. Gratulejemy! Nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Nowego.
    A. Różkowska

  • Laboratoria Przyszłości na technice

    W klasach 6 na zajęciach techniki uczniowie wykorzystywali zestaw Klasowa fizyka z walizki – Elektryczność i obwody elektryczne, do budowy elektromagnesu, którego działanie testowali na różnych metalowych przedmiotach. Budowali także różne obwody elektryczne oraz zbadali wpływ przepływu prądu na temperaturę. Zajęcia cieszyły dużym zainteresowaniem uczniów, ponieważ każda dwójka dysponowała własnym zestawem elektrycznym. Zestaw został zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".
    Artur Bodokanis

  • Wycieczka do "Family Parku" w Bydgoszczy

    20 kwietnia uczniowie klasy I c i I d wybrali się na wycieczkę do "Family Parku" w Bydgoszczy. Odkrywali niezliczone labirynty Figloraju, zdobywali ściankę wspinaczkową, urządzali wyścigi autkami akumulatorowymi oraz skakali na trampolinach. Mieli również okazję wziąć udział w kolorowej bitwie z armatkami pneumatycznymi. Dużo emocji wywołała lekcja z edukatorem, podczas której oglądały pokaz eksperymentów oraz odkrywały tajemnice wystawy w Pracowni Profesora Ciekawskiego.  Uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni, pełni wrażeń i nowych informacji.       A. Krzemińska, K.Jelinska, K.Kalinowska

  • II Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy ,, Świat w naszych rękach"

    Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie Ekologiczno -  Przyrodniczym ,, Świat w naszych rękach" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Bolewice oraz Szkołę Podstawową nr.  1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu.

    Jednym z celów konkursu było uwrażliwienie na piękno przyrody, rozwijanie umiejętności jej obserwacji i interpretacji poprzez plastykę. 

    Główne hasła konkursy brzmiały: - 

     - dla klas I - III ,, Świat w naszych rękach - Las domem zwierząt"

    - dla klas IV - VIII ,, Świat w naszych rękach - Drewno, super surowiec".

    Konkurs polegał na zaprojektowaniu plakatu na podany wyżej temat.

    Uczennica z klasy III a Natalia Staniak zajęła III miejsce na poziomie klas III. 

    Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy   Karolina Jelinska 

  • Szkolne przesłuchania Konkursu Kociewskiego

    24 kwietnia w naszej szkole odbyły się przesłuchania do konkursu recytatorskiego Poezji i Prozy Kociewskiej. Na 3 godz. lekcyjnej zaprezentowali się uczniowie klas 4 i 5. Komisja w składzie: p. Katarzyna Balewska oraz p. Weronika Kotlenga wysłuchała następujących recytatorów: Kalinę Kinecką, Weronikę Piernicką, Zuzannę Mierzejewską, Alicję Lisowską, Zuzannę Szwarc oraz Zofię Zdunek. O godzinie 15.30 w świetlicy szkolnej prezentowali się przedstawiciele klas 1-3:  Nadia Jasik (1a), Marta Nowak (1b), Łucja Świtała (1c), Milena Rycka (1d), Blanka Ścisłowska (2a), Aleksandra Sławińska (2b), Maja Ronowska (2c), Agata Beżyk (3a), Aleksandra Literska (3b), Anna Jakubowska (3c). Konkurs prowadziły kociewskie lalki, w które wcielili się uczniowie klasy 3c - Zofia Podpora oraz Michał Lubiszewski. Komisja w składzie p. Emilia Zgubińska oraz p. Krystyna Klufczyńska po wysłuchaniu prezentacji dokonała oceny. Po obradach obie komisje zgodnie stwierdziły, że poziom recytacji naszych uczniów był na wysokim poziomie i do reprezentowania naszej szkoły w dalszym etapie zakwalifikowały wszystkich uczestników. Naszym reprezentantom życzymy powodzenie w zmaganiach na szczeblu gminnym, które odbędą się 26 kwietnia w Centrum Kultury Zamek w Nowem.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem
    86-170 Nowe, ul. Myśliwska 2 b
  • ul.Nowa - 52 33 28 570
    ul.Myśliwska - 52 33 28 571

    administrator B. Łepek, M. Jopek

Galeria zdjęć