Konkurs odbędzie się stacjonarnie - w szkole na ul. Myśliwskiej w czwartek (22.04) o godz.8.00.
PAMIĘTAJCIE O ZABRANIU DŁUGOPISÓW Z CZARNYM WKŁADEM!
W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III biorą udział w projekcie "Kod do przyszłości". Podczas tych zajęć dzieci budują min. roboty z klocków LEGO, programują ich działanie. W korelacji z informatycznymi zajęciami ogłosiłyśmy konkurs plastyczno- techniczny "Mój wymarzony robot". Do konkursu przystąpiła bardzo liczna grupa uczniów (nawet całe klasy!). Wykonane przez dzieci prace są pomysłowe, oryginalne, wykonane z przeróżnych materiałów. Te najciekawsze ozdabiają szkolny hol. Oj, trudno było dokonać wyboru...!
Jury pod przewodnictwem p. B Łepek wyróżniło:
z klas I - Kamilę Zielińską 1A, Miłosza Sojan 1C, Kazimierza Kopińskiego 1B, Lenę Żukowską 1A, Oskara Chabowskiego 1A;
z klas II - Pawła Wawrzyniaka 2B, Lucjana Ziółek 2B, Emilię Furmanek 2B, Ninę Strauchman 2A, Maksa Simon 2B, Rafała Koneczniaka 2B;
z klas III - Natalię Toszek 3C, Dominikę Ogrodniczak 3C, Martynę Wojciechowską 3B, Piotra Danielewskiego 3C, Jagodę Dominikowską 3B.
Nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły. Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY, a wyróżnionym GRATULUJEMY! Julita Derzewska, Barbara Rychlewicz
Konkurs dla uczniów klas II
„Moja ulubiona książka-projekt okładki”
Zaprojektuj okładkę swojej ulubionej książki. Nie wzoruj się na już istniejącej okładce, stwórz własną wizję, zaufaj swojej wyobraźni. Projekt powinien zawierać tytuł, autora oraz ilustrację nawiązującą do tytułu książki.
Technika pracy dowolna, format A4.
Zdjęcia prac należy wysłać za pomocą aplikacji Teams do pani Małgorzaty Openkowskiej do dnia 30.04.2021r.
Najciekawsze prace zostaną nagrodzone 😊
Zapraszam do udziału w konkursie. Powodzenia!
Uczniowie z klas 7 brali udział w konkursie chemicznym, wykonali bardzo ciekawe modele atomów różnych pierwiastków, wykazując sie przy tym pomysłowością i kreatywnością.
Zwyciężył model Karoliny Sajdutko z klasy 7a. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratuluję i dziękuję za udział.
Barbara Lewandowska
W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas 1-3. Celem konkursu było przedstawienie dzieciom korzyści wynikających z nauki języków obcych przy równoczesnym rozwijaniu wrażliwości artystycznej oraz zdolności manualnych.
W ramach realizacji zadania konkursowego, uczniowie wykonali prace plastyczno-leksykalne: słowniczki obrazkowe na temat Świąt Wielkanocnych w języku angielskim z wykorzystaniem dowolnych technik plastycznych. Słowniczki zostały wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi, technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jury, a ich autorzy zasłużyli na pochwałę i uznanie. Każda praca była wyjątkowa.
Wszystkie konkursowe słowniczki były przepiękne, dlatego skład sędziowski długo debatował, komu przyznać miejsca na podium. Wyłonienie zwycięzców było trudne. Jury zdecydowało nagrodzić prace wyróżniające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i nakład włożonej pracy. W rezultacie dyskusji, wyłoniono zwycięzców:
1 miejsce: Lena Jagielska
2 miejsce: Amelia Behrent
3 miejsce: Oliwia Zajączkowska/Rafał Konieczniak
Wyróżnienia:
-Michał Lubiszewski IC
-Bartek Błażejewski IC
-Natalia Staniak IB
-Wojtek Zakrocki IIIC
- Lena Danielewicz
Serdecznie gratulujemy!
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-V. Polega na nagraniu ,,pięknej”:) recytacji wybranego przez siebie utworu, nagranie (może być z obrazem lub tylko dźwięk) podpisane należy przesłać za pomocą platformy Office do pani Moniki Szajkowskiej lub Ewy Mokwy do dnia 21.04.2021r.
Do oceny recytowanych utworów będzie powołana komisja, która przydzieli trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia. Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia:)
W konkursie wzięło udział 17 osób z klas VI A, B , E. Komisja przyznała 6 wyróżnień. Wśród nich znalezły się następujące osoby: Paulina Klein i Heidi Krzak z kl.VI A, Adrian Murawski i Adam Obarowski z kl. VI B oraz Igor Jopek i Hanna Wawrzyniak z klasy VI E. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. A.Kalinowska
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
składamy serdeczne życzenia
wesołego Alleluja
oraz dużo zdrowia
i pogody ducha.
Dyrektor, pracownicy oraz uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 2 im. A. Fiedlera w Nowem
Przed nami najbardziej radosne i wiosenne Święta Wielkanocne. Nieodłącznym elementem wielkanocnego stołu jest jajko, symbolizujące nowe życie oraz nadzieję. Z przyjemnością ogłaszam, że w konkursie wzięło udział 65 pisanek. Uczniowie ozdobili je materiałami naturalnymi.
Dziękuję wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie i inwencję twórczą.
Komisja wyróżniła prace następujących uczniów:
I miejsce- NADIA JAGIELSKA z kl.Va
II miejsce- KLAUDIUSZ CISZEWSKI z kl.VId
III miejsce- NIKOLA KLEJSZMIT z kl.VII b
Wyróżnienie:
OLIVIER LISOWSKI z kl.VII e
ZUZANNA LIEDER z kl.VI b
ADRIAN MURAWSKI z kl.VI b
organizator: W. Pasierbska
Obchody mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Mają zachęcić do podejmowania działań i zwrócić uwagę na dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Tacy ludzie żyją pośród nas na co dzień. 2 kwietnia 2021 kolor niebieski daje osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie.
Możesz wyrazić swoją solidarność: oświetlić budynek na niebiesko, dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo akcji w Internecie (np. na Facebooku) To ważne, żebyśmy pokazali, że jesteśmy otwarci na osoby z autyzmem. Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem. Poniżej link do strony, gdzie możesz poszerzyć swoją wiedzę na temat autyzmu: https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie klas VI wzięli udział w Konkursie Plastycznym pod nazwą WIELKANOCNA PISANKA HISTORYCZNA. Powstały piękne pisanki z elementami historycznymi- są na nich miecze, zamki, rycerze, najważniejsze daty. Dzieci posługiwały się też różną techniką. W obieg poszły kredki, pastele, mak, ryż, kawa... Dziękuję za zaangażowanie i ciekawe pomysły. Komisja przyjrzy się dokładnie każdej pisance i wyróżni autorów najciekawszych prac. A.Kalinowska
W tym roku po raz pierwszy został ogłoszony konkurs dla uczniów klas IV-VIII „The Best Traditional British Easter Recipes”. Uczniowie musieli znaleźć przepis na tradycyjną potrawę wielkanocną pochodzącą z Wielkiej Brytanii, następnie wypróbować go samodzielnie, zrobić zdjęcie przygotowanej przez siebie potrawy i odesłać na konkurs wraz z przepisem.
Organizatorki: p. M. Chludzińska-Kopińska oraz p. K. Gerka wyłoniły zwycięzców:
w kategorii hot cross buns:
1) Zuzanna Grajewska
2) Patrycja Babecka ex aequo Oliwier Lisowski
3) Martyna Banach
w kategorii desery:
1) Martyna Klein ex aequo Igor Jopek
2) Zuzanna Garbulska
3) Eliza Tomczak
Gratulujemy!!! Zachęcamy do inspiracji kulinarnych, do Świąt niedaleko!
Grajewska_Zuzanna_6e.pdf
Babecka_Patrycja_6e.pdf
Lisowski_Olivier_5a.pdf
Banach_Martyna_6e.pdf
Klein_Martyna.pdf
Jopek_Igor.pdf
Garbulska_Zuzanna_6c.pdf
Tomczak_Eliza_8e.pdf
Klein_Paulina.pdf
Rudnicka_Amelia_8c.pdf
Pasterski_Dawid_6e.pdf
Switala_Maciej_4b_Hot_Cross_Buns.pdf
Roclawska_Urszula.pdf
Pasierbska_Iga.pdf
Krzak_Heidi_6a.pdf
Brzezinska_Marcelina.pdf
Szkoła jest miejscem, w którym uczniowie, spędzając wspólnie czas, jednoczą się, tworząc wspólnotę uczniowską. Szkoła to również tradycje. Jedną z nich jest corocznie obchodzona Fidleriada, czyli święto Patrona naszej szkoły- Arkadego Fiedlera. Ten rok jest inny – wyjątkowy. Zaistniała sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju, zmusiła nas do zorganizowania odchodów naszego święta w inny niż dotychczas sposób. Na początku proponujemy Wam, Drodzy Uczniowie zapoznanie się z wybranymi faktami z życia patrona naszej szkoły:
Arkady Fiedler- urodził się w Poznaniu 28 listopada 1894r, zmarł 7 marca 1985 r. w Puszczykowie, gdzie obecnie mieści się stworzone przez niego muzeum podróżniczych trofeów. Prowadzi je jego syn, Marek Fiedler, który chętnie opowiada o swoim ojcu. Na tej stronie można usłyszeć jego słowa: https://www.youtube.com/watch?v=QOZ1_S2acqA
Patron naszej szkoły:
Wirtualną wycieczkę po muzeum patrona można odbyć na tejże stronce:
https://www.youtube.com/watch?v=Ya-o4--7Dyg
Podróżnicze pasje Arkadego Fiedlera kontynuują jego syn Arkady Radosław i wnuk Arkady Paweł, który w 2018r przejechał Afrykę autem elektrycznym! Wchodząc na ten link, obejrzysz relację z podróży: https://www.youtube.com/watch?v=rTHaGAA_k4o
Mamy też dla Was propozycję wzięcia udziału w dwóch konkursach. Oto one:
Już niedługo Wielkanoc. Co roku w tym czasie gromadziliśmy się w sali gimnastycznej na apelu. Obecnie jest to niemożliwe, lecz uczniowie klasy IVa wraz z paniami Pauliną Czech - Laskowską i Weroniką Kotlenga postanowili przybliżyć nam najważniejsze tradycje związane z tymi świętami oraz złożyć życzenia.
Jeżeli zastanawialiście się jak Wielkanoc przedstawiona jest w literaturze i poezji to w zakładce Biblioteka i na stronie facebookowej "Biblioteka na Nowej" znajdziecie o tym informacje.
1. Od 22 marca 2021r. wszystkie lekcje w klasach 1 – 8 będą odbywały się zdalnie, poprzez aplikację Teams, zgodnie z planem lekcji (proszę na bieżąco śledzić zmiany planu na stronie szkoły w zakładce „Zmiany planu i ogłoszenia dyrektora”).
Lekcje będą trwały po 30 minut, pozostała część jednostki dydaktycznej przewidziana jest na konsultacje indywidualne z uczniami i dodatkowe wyjaśnienia.
Obecność na zajęciach online jest obowiązkowa.
Lekcje online będą rozpoczynały się o takiej godzinie jaka wynika z planu lekcji (nauczyciel rozpoczyna spotkanie):
1 lekcja - 8.00,
2 lekcja - 8.55,
3 lekcja - 9.50,
4 lekcja - 10.50,
5 lekcja - 11.45,
6 lekcja - 12.45,
7 lekcja - 13.40,
8 lekcja - 14.35
2. Dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła może zapewnić opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły.
Warunkiem jest wniosek rodziców.
3. Z biblioteki szkolnej będzie można korzystać po wcześniejszym umówieniu się z bibliotekarzem.
4. Na terenie szkoły może być zorganizowane nauczanie zdalne lub stacjonarne ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.
5. Uczniowie klas VIII będą mogli korzystać z konsultacji stacjonarnie (indywidualnie lub w grupie do 5 osób) z nauczycielami, po wcześniejszym umówieniu się z konkretnym nauczyciele
8 Marca wszystkie Kobiety, małe i duże, obchodzą Dzień Kobiet. W czasie nauczania w realnej szkole chłopcy przygotowywali życzenia, kwiaty, niespodzianki, uśmiech dla swoich koleżanek. Tym razem było inaczej. Chłopcy z klasy VII e nie zapomnieli o tym święcie. Za pośrednictwem Poczty Polskiej rozesłali życzenia do wszystkich koleżanek ze swojej klasy, a na godzinę wychowawczą przygotowali konkursy i pytania. Dziękujemy za pamięć- Dziewczyny z kl. VII e wraz z wychowawczynią.