AKCJA "Jestem zawsze kulturalny w praktyce"

Strój na każdą okazję

Czerwiec 2016r.

REPORTER  NA TROPIE

DOBREGO ZACHOWANIA

Reporter: Dzisiaj rozmawiamy o tym, jak się stosownie ubrać. Jaki strój nas ośmiesza?

Uczniowie kl. IIIb: Ośmiesza nas strój niedopasowany do pogody i pory roku oraz ubrania zbyt przylegające do ciała.

Uczniowie kl.  Vb: Śmiesznie wyglądamy jak mamy na sobie za  dużo makijażu, niedopasowane ubrania do sylwetki ( za duże, zbyt obcisłe), za dużo biżuterii.

Uczniowie kl. VIa: Bardzo źle wygląda się ze zbyt dużym dekoltem, w prześwitującym ubraniu i za krótkiej spódnicy.

R: Jak wygląda galowy strój szkolny?

U IIIb: Dziewczynki powinny mieć białą bluzkę, a chłopcy białą koszulę. Druga część ubrania powinna być czarna lub granatowa.

U Vb: Strój powinien być biało-granatowy.

U VIa: Dziewczyny powinny mieć białą bluzkę i rajstopy oraz czarną lub granatową spódnicę, a chłopcy granatowe spodnie (dopuszczalne dżinsy) i białą koszulę.

R: Ubranym w jaki sposób nie należy przychodzić na zajęcia szkolne?

U  IIIb: Nie należy mieć makijażu, odkrytych ramion, za krótkich spódnic i biżuterii.

U Vb:  Nie należy zakładać krótkich szortów, za krótkich spódniczek i mieć odkrytych ramion.

U VIa: W szkole nie powinno się mieć na sobie makijażu, butów na obcasie, ekstrawaganckiej fryzury, farbowanych włosów, odkrytego brzucha i tatuaży.

R: Dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Spostrzeżenia są bardzo trafne i byłoby wspaniale, żeby wszyscy uczniowie naszej szkoły się do nich stosowali. Więcej informacji o poruszonym przeze mnie temacie znajdziecie  w zakładce pod nazwą: Kampania "Jestem zawsze kulturalny"- temat dziesiąty z czerwca ubiegłego roku szkolnego.