AKCJA "Jestem zawsze kulturalny w praktyce"

.

Akcja
                       "Jestem zawsze kulturalny- w praktyce"

Akcja "Jestem zawsze kulturalny - w praktyce"

W roku szkolnym 2015/16 kontynuujemy kampanię z ubiegłego roku szkolnego, ale zmieniamy jej formę. Chcemy dowiedzieć się, czy uczniowie naszej szkoły potrafią stosować zasady savoir-vivre'u w codziennym życiu. Przeprowadzamy więc akcję pod nazwą:" Jestem zawsze kulturalny- w praktyce".

Jak będzie wyglądała akcja?

Na stronie internetowej naszej szkoły zamieszczane będą artykuły z cyklu: REPORTER NA TROPIE DOBREGO ZACHOWANIA. Będą to krótkie wywiady na wybrane przez prowadząca akcję tematy. Zostaną one przypisane poszczególnym miesiącom roku szkolnego.

Dobór uczniów do wywiadów będzie częściowo przypadkowy (rozmawia ten, kto ma na to ochotę), ale opiekun akcji dobiera określone klasy na poszczególne miesiące tak, aby wywiadami były objęte wszystkie klasy w czasie, kiedy prowadzona jest akcja.

Za dobór pytań do wywiadów odpowiada prowadząca akcję.

Na podstawie przeprowadzonych rozmów- wywiadów ( zgodnie z obowiązującym w danym miesiącu tematem) prowadząca akcję opracowuje artykuł i umieszcza go na stronie internetowej.

Dopuszcza się opatrzenie artykułu zdjęciami uczniów ( za ich zgodą) oraz cytatami ich wypowiedzi bez podawania nazwisk. Jeśli uczeń wyrazi zgodę można będzie podać imię rozmówcy oraz klasę, do której uczęszcza.

Podsumowanie akcji będzie miało formę dodatkowego artykułu z wnioskami na temat przeprowadzonych wywiadów oraz ocenę kondycji naszych uczniów w zakresie stosowania  zasad savoir-vivre'u w praktyce.

Kto zajmuje się kampanią?

Kampanią zajmuje się nadal  pani Janina Badziąg-Grabowska.

Informacja dodatkowa

W październiku dla klas I-III przewidziane jest w ramach naszej akcji przedstawienie teatralne. Nosi ono tytuł Dobre rady, a zagrają w nim aktorzy z teatrzyku CUDA I DZIWY pod kierunkiem pani Julity Derzewskiej.

Życzę Wam, drodzy uczniowie oraz mnie, żebyśmy chętnie ze sobą rozmawiali. Liczę, że wiele razy pozytywnie mnie zaskoczycie swoją kompetencją w zakresie stosowania zasad dobrego zachowania.

Organizatorka